Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung’un Galaxy M serisine ekleyeceği modellerden olan Samsung Galaxy M31, 4 arka kamerayla piyasaya çıkacak.

Güney Kore merkezli şirket, 2020 yılında Galaxy M serisine yeni modeller ekleyecek. Bu seriye eklenecek olan Samsung Galaxy M31 ise hem tasarım hem de teknik özellikleriyle oldukça merak ediliyor. Cihazla ilgili pek çok sızıntı şu an da internette dolansa da söz konusu açıklamalar doğrulanmış değil ancak yine internette dolaşan ve Samsung Galaxy M31’in kamera modülü olduğu söylenen parçalar, akıllı telefonunun 4 arka kameraya sahip olacağını gösterir nitelikte. Görüntüler doğrulanmış olmasa da söz konusu modülde 5 delikli bir tasarım görmek mümkün. Bu da cihazın dörtlü bir kamera kurulumu ve bir adet flaşla geleceğini gösteriyor.

Raporlara göre, sızıntıyı yayan kişi anonim ancak güvenilir bir endüstri uzmanı. Yayılan fotoğraf ayrıca Samsung Galaxy M31 cep telefonunun “L” şeklinde dört kameralı bir tasarım kullanacağını da gösteriyor.

Ortaya çıkan teknik bilgilerine değinecek olursak ise, cihazın Exynos 9611 veya Snapdragon 665 AIE yongasını kullanacağına dair raporlar ortaya çıktığını söylemek mümkün. 6GB RAM ve yeni bir kırmızı renk şemasına sahip olacağı söylenen telefonun ana kamerasının 48MP’de kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor. Bu ana kameraya ise ultra geniş açılı bir lens ve derinlik sensörü eşlik edecek. Ortaya çıkan dördüncü kamera hakkında pek bir bilgi ise söz konusu değil.

Ayrıca, Samsung şu anda Samsung Galaxy M11, Samsung Galaxy M21 ve Samsung Galaxy M41’i de geliştiriyor. Galaxy M serisinin 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yakın zamanda satışa sunulması beklenen M31 geçen günlerde Geekbench’te SM-M315F model koduyla ortaya çıkmıştı. Geekbench’te yer alan bilgilere göre M31 tek çekirdekli işlemci testlerinde 348 puana ulaşmayı başarmıştı. Cihazın çok çekirdekli testlerde ise 1.214 puana kadar çıkması ise performansının oldukça iyi olacağını göstermiş oldu.

Samsung Galaxy M31’in teknik özellikleri hakkında şirket tarafından gelen resmi bir açıklama bulunmasa da, önümüzdeki günlerde cihazın en azından bazı özelliklerinin netleşeceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S20 Plus ortaya çıktı
Samsung Galaxy S20’nin özellikleri sızdırıldı