ios 15.4 betası tüm uyguylamalara 120hz
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 15.4 Betası pek çok yenilik getiriyor. Bunlardan biri de tüm uygulamalar için 120 Hz desteği. Detaylar haberimizde.

Apple’ın en yeni iPhone 13 ailesindeki Pro ve Pro Max modeli 120 Hz ProMotion ekranlar ile geliyor. Ancak hali hazırda yalnızca birkaç uygulama saniyede 120 kareyi (120FPS) destekliyor. Bunlar da çoğunlukla sistem uygulamaları. Dolayısıyla ana ekrandan bir uygulamaya geçtiğiniz anda ProMotion’ın etkisi geçmiş oluyor. Yaklaşmakta olan iOS 15.4 yazılımıyla, Apple nihayet tüm uygulamalara yağ gibi akan pürüzsüz  120Hz deneyiminden yararlanmak için destek ekliyor. Ancak iOS 15.4’ün şu anda beta aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Şimdilik, iOS 15.4 hala beta sürümünde ve bilgi, haberi “Apple’daki bir arkadaşından” aldığını söyleyen bir geliştiriciden geliyor. Kanıt olarak Twitter’da bir ekran görüntüsü de paylaştı.

Görünüşe göre Apple, iOS 15.4 Betası ile animasyonların 60 fps’nin ötesine geçmesine izin vermeyen Core Animation hatasını aşabildi. Ancak, tüm uygulamaların otomatik olarak 120FPS’de çalışıp çalışmayacağını bilemiyoruz. Dolayısıyla bazı geliştiricilerin 120 FPS için uygulamalarının koduyla da uğraşması gerekebilir.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Türk Telekom, Akıllı Servis VIP Paket hizmetini sunuyor

ASUS, yeni ZenDrive V1M modelini duyurdu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz