Apple’ın bu senenin ortalarında yeni bir iPhone SE modeli tanıtacağı iddia ediliyor. Apple’ın piyasaya süreceği yeni uygun fiyatlı iPhone SE ‘nin daha büyük ekranla geleceği ve iPhone SE Plus olarak adlandırılacağı belirtiliyor. 

Artan vergiler ve yaşanan krizler sebebiyle, tüketiciler uygun fiyatlı telefonlara yöneliyor. Apple’ın özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki düşen iPhone taleplerine yönelik çalışmaları da bu bağlamda hızlanıyor. Şirket geçen sene iPhone SE 2020 isimli uygun fiyatlı bir telefon piyasaya sürmüş ve pek çok kişi bu telefonu tercih etmişti. Ancak şirketin iPhone 8 ile aynı ekran ölçülerine sahip yeni bir modeli sunması, günümüz ekran boyutlarını göz önüne aldığımızda pek çok eleştirileri de beraberinde getirmişti. Apple bu durumu göz önüne almış olacak ki, büyük ekranlı bir iPhone SE modelini daha tüketici beğenisine sunmaya hazırlanıyor. 

Elde edilen bilgilere göre, iPhone SE’nin 4.7 inç boyutundaki ekranı büyüyecek. Şirketin iPhone SE Plus olarak adlandırmayı düşündüğü belirtilen yeni telefonun bu bağlamda daha fazla kişi tarafından tercih edilmesine olanak tanıyacağı söyleniyor. 

iPhone SE Plus ‘ın özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre, yeni iPhone SE Plus, 6.1 inç boyutunda günümüz akıllı telefonlarına daha yakın bir boyutta tüketici beğenisine sunulacak. Her ne kadar uygun fiyatlı bir model olsa da cihaz gücünü tıpkı iPhone SE 2020 gibi Apple’ın yeni işlemcisi A14 Bionic’ten alacağı ifade ediliyor. 6.1 inç ekran boyutuyla gelmesi beklenen akıllı telefonunun 7 MP’lik bir ön kamerasının olacağı aktarılanlar arasında yer alıyor. Bununla birlikte Home butonuna entegre bir TouchID sensörünün de bulunacağı aktarılıyor. Bu noktada maskenin hala hayatımızda olduğu düşünülünce bu hareket mantıklı olabilir. Tüm bunlarla birlikte iPhone SE Plus’ın ayrıca IP67 sertifikasına da sahip olacağı ve cihazın suya/toza karşı dayanıklı olacağı söyleniyor. 

Apple’ın günümüz akıllı telefon boyutlarına daha uygun bir şekilde geliştireceği iPhone SE Plus’ın üçüncü nesil iPhone SE ‘den sonra piyasaya sürülmeyi planlandığı aktarılıyor. Bu bağlamda yakın zamanda yeni bir iPhone SE modeli görmeyi beklediğimizi tekrar hatırlatalım. Şirketin, iPhone SE 2021 modelini bu senenin ortalarında tanıtması bekleniyor. 6.1 inç ekrana sahip iPhone SE Plus’ın ise 2021 yılının ikinci yarısında tanıtılacağı ifade ediliyor. 

iPhone SE Plus fiyatı

Apple’ın büyük ekranlı ve uygun fiyatlı yeni iPhone SE Plus ‘ın özelliklerinin yanı sıra fiyatı ile de alakalı bazı sızıntılar mevcut. Bu bağlamda Apple’ın iPhone SE Plus ‘ı Avrupa ülkelerinde 589 eurodan, ABD’de ise 499 dolardan satışa çıkarması bekleniyor. Haberimizde yer alan bilgilerin doğruluğu Apple tarafından onaylanmadığı için söz konusu bilgilerin şu an için birer sızıntı olduğunu belirtmekte fayda var. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nesil ‘iPhone’ Serisi, Ekran Altı Parmak İzi Okuyucu ile Gelebilir 

‘iPhone 13’ Serisi, Samsung Tarafından Üretilen Bir Ekran ile Gelebilir 

iPhone 12 Pro inceleme – iPhone 12 Pro kamera ve video performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz