Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook son dönemlerde adından hayli söz ettirir durumda. Geçtiğimiz dönemlerde pek çok skandalla gündemi meşgul eden sosyal medya devi bu kez de ırkçılık yanlısı şirket politikası yüzünden özür diledi.

İsimsiz bir mektupta, kendilerini FB Blind olarak tanımlayan grup Facebook’a karşı şikayetlerini getirdi. Mektupta, şirketin ırkçı bir politikada ilerlediğinden bahsedildi. Medium’da yayınlanan isimsiz mektupta Facebook’un, çalışanlarına karşı ırkçılığı desteklemekte olduğu vurgulandı.

Kendilerini FB Blind olarak tanımlayan grup, Facebook’ta çalışan kişilerin beyaz olmaması halinde her an işsiz bırakılabileceklerinden bahsediyor. Şirketin siyahi ya da azınlık olan çalışanlarına düşmanca davrandığı yine yayınlanan mektupta yer almakta.

Facebook paylaşılan bu mektubun ardından bir özür gönderisi yayınladı. Firmanın şirket iletişim başkan yardımcısı Bertie Thomson, Facebook’taki ya da başka bir yerdeki hiç kimsenin böyle bir tavır takınmaması gerektiğini söyledi. Üzgün olduklarını belirten Thomson, bu durumun inandıkları her şeye karşı olduğunu söylerken, çalışanlara kulak verdiklerini ve daha iyisini yapmak için çalıştıklarını da ekledi.