Instagram, geçtiğimiz günlerde ‘takip’ sekmesini uygulamadan kaldırmıştı. Instagram’dan gelen değişikliklerin bu kadarla sınırlı kalmayacağı yine şirket tarafından yapılan bir açıklamayla duyurulmuştu. Instagram şimdi ise beğeni sayısını kaldırmayı amaçlıyor.

Geçtiğimiz aylarda beğeni özelliği üzerinde çalıştıklarını ve bu özelliğin bazı ülkelerde test edilmeye başlandığı Instagram’ın yaptığı bir açıklamaydı. Instagram kısa süre sonra bu yeni özelliği tüm dünyaya yaymaya hazırlanıyor.

Instagram geçtiğimiz aylarda beğenilerin gizleneceği haberini duyurmuştu. Şimdi ise bu özelliği hayata geçirmeye hazırlanan Instagram, gönderideki beğenileri sadece paylaşım yapan kişinin görebileceği şekilde değiştirecek. Yani artık beğeni sayılarını ve paylaşımı beğenen kişileri sadece post sahibi görüntüleyebilecek. Instagram bundan kısa süre önce de bildirim yerindeki ‘takip’ sekmesini kaldırmıştı. Şirket, bu değişikliklerle birlikte uygulamayı daha kişisel bir platform haline getirmeyi planladığı yine geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Tüm dünyaya gelmesi planlanan güncelleme şu anda 7 ülkede test ediliyor.  Kanada, İtalya, İrlanda, Japonya, Brezilya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da test edilen özellik, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde de test edilmeye başlanacak. Instagram, test aşaması başarıyla sonuçlanırsa yeni güncellemeyi tüm dünya kullanıcılarına sunmayı planlıyor.