Gişede rekor kıran Avengers: Endgame bu yılın ortalarında vizyona girmişti. Filmde cevaplanan pek çok soru olsa da hala açıklanmayan pek çok gizem bulunuyor.  Marvel Başkanı Kevin Feige ve aktör Tom Hiddleston’un açıklamalarına göreyse 2021 Loki, MCU’nun yarım kalan sırlarını çözecek.

Filmin senaryosu abartılı olmayan, birbirleriyle bağlantılı ve açıklanabilir bir şekilde izleyici karşısına çıkmış olsa da hala çözülemeyen pek çok şey Avengers: Endgame’de mevcuttu.

Akıllarda kalan sorulardan ilki, Loki’nin gerçekten ölüp ölmediği olmuştu. Yine akıllara takılan ikinci soru ise; Loki’nin küple ne yaptığıyla ilgiliydi. Geçtiğimiz aylarda Stephen Colbert’ın sunduğu The Late Show’a katılan aktör Tom Hiddleston bu konuyla alakalı ilk sinyalleri ise vermişti.

Marvel’ın geçtiğimiz aylarda vermiş olduğu sinyalleri, çoğu izleyici küçük spoiler’lar olarak yorumlamıştı. Ancak görünen o ki iki ay önce söylenen şeyler çok ciddi ayrıntılar olarak izleyiciye sunuluyor.

Marvel Başkanı Kevin Feige’nin açıklamaları ise kafaların daha çok karışmasına sebep oldu. Feige, yaptığı açıklamalarda Loki serisinin gerçekten de: Multiverse of Madness ‘ta Doktor Strange’e bağlanacağını kabul etmişti. Ayrıca Scarlet Witch’in de bu filmde kilit bir karakter olacağı belirtilmişti. Kısacası Marvel, pratikte ölü bir kahramanın canlanmasını onaylamış gibi görünüyor.

Pek çok kişi tarafından sevilen bir karakter olan Loki resmi olarak görevlendirilmiş bir Avenger değil. Normalde Infinity War’da Loki’nin ölümü görülmüştü ve bu karakterin bildiğimiz versiyonuna veda edilmişti. Ardından Avengers: Endgame’de birtakım gelişmeler yaşanmış ve Loki, MCU’ya dönüş yapmıştı.

Daha sonra yaşanan gelişmelerde ise bu zaman çizelgesindeki Loki yakalandı ve Asgard’a geri götürüldü, bu yüzden küpü çalan 2012 Loki, Thor ve arkadaşlarıyla yüz yüze bile gelemedi. Bu anlamda da Marvel, Loki’yi Gamora’ya yaptığı gibi bir tarzda canlandırıyor diyebiliriz.

2021 yılında yayınlanacak olan Loki dizisi heyecanlı bir bekleyişi de beraberinde getirecek gibi duruyor. Zamanda yolculuğun büyük ölçüde işleneceği diziyle alakalı şu an için başka bir açıklama bulunmamakta. İlerleyen süreçlerde yeni bilgilerin edinilebileceği düşünülüyor.