Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son zamanların en popüler yatırım araçlarından birisi olan kripto para piyasalar hakkında halen daha birçok bilinmeyen söz konusu. Bu konulara dair ise bir kripto para borsası olan Binance, kripto paralarla ilgili bilinen bazı yanlış bilgilere açıklık getirdi.
Çeşitli kripto para birimlerinin ticaretinin yapılması için platform sağlayan bir kripto para borsası olan Binance, kripto para piyasalarına ilişkin yanlış bilinen doğrulara değindi. Kripto para piyasalarına dair hatalı bilgilere açıklık getiren Binance, bu anlamda birçok kripto yatırımcısı için önemli bilgiler verdi. İşte detaylar!

Kripto Para Değeri Hakkındaki Yanlış Bilinenler

Dünya çapında gittikçe yaygınlaşan ve popülerleşen kripto para birimleri, birçok yatırımcının tercih ettiği yatırım araçlarından birisi. Ancak yine de bu konuda bilinen bazı yanlışlar söz konusu. İşte tam da bu konulara değinerek açıklık getirmek isteyen dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, yatırımcılara önemli bilgiler verdi. Binance’in yatırımcılarla bu şekilde bir bilgi paylaşımı yapmasının en önemli nedenlerinden birisi de insanların dijital varlıklara karşı önyargılı olmamaları, korku, belirsizlik ve şüpheye düşmemelerinin sağlanması. Kripto paralarda yeni olanlar, daha çok sabit coinler dışındaki çoğu dijital varlığın gerçek “itibari” para birimiyle desteklenmediğini iddia edebiliyor. Oysa ki, Binance’ye göre, desteklenmemek demek hiçbir değere sahip olmamak anlamına gelmiyor. Bu doğrultuda güçlü devletler tarafından ABD doları ve İngiliz sterlini gibi para birimleri örnek gösteriliyor. Ve yine Binance’e göre bu para birimlerine olan inanç, yalnızca bahsi geçen ülkelerin varlığına olan inançtan kaynaklanıyor.

Kripto Paralar Gerçek Para mı?

Diğer yandan Binance’e göre kripto, Bitcoin’de olduğu gibi, altına benzeyen bir şekilde değer saklama aracı olarak gittikçe daha fazla tercih ediliyor. Hatta kriptonun dijital sanattan yeni finansal ürünlere varana dek sınırsız sayıda kullanım olduğu da verilen bilgiler arasında. Binance, kripto paraların gerçek para olmaması iddialarına karşı da bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre şirket, “Gerçek para” tanımının ticari faaliyetler için kullanılan takas aracı ve hesap birimini akıllara getirdiğini söylüyor. Hatta bu kişilerin kripto paraların günlük hayattaki işlemlerde kullanılmadığına inandıklarını da vurguluyor. Oysa ki, inanıldığının aksine kripto paralar dünya genelinde bu uygulamalar çoktan başlamış halde. Hatta El Salvador gibi Bitcoin’i resmi para birimi ilan eden ülkelerin de varlığı hatırlatıldı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz