Yakın zamanda Edge X30 modelini duyuran Motorola son gelen bilgilere göre daha da etkileyici bir amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Detaylar haberimizde.

Yeni bir sızıntı, “Frontier” kod adlı gizemli bir Motorola amiral gemisini detaylandırıyor.

Temel bilgilerden başlayarak ilerlemek gerekirse, sızıntı 6.67 inçlik kavisli, FHD+ çözünürlükte, 144Hz OLED ekrana işaret ediyor. Temelde bu ekran yeni tanıtılan X30 ile aynı gözüküyor. Ancak “Frontier”ın bir farkı daha var, o da amiral gemisi Snapdragon 8 ile geliyor olması. Bununla birlikte, aslında bu yonga seti tam olarak Qualcomm’un şu andaki en iyisi Snapdragon 8 Gen 1 ile aynı olmayabilir. Daha çok Samsung yerine TSMC’nin 4nm süreci ile üretilen benzer bir çip olabilir. Samsung’un üretiminde yaşanan verim sorunlarından dolayı böyle bir potansiyel hareket söylentisi ile ilk kez karşılaşılmıyor. Kaynak, yeni çip için bir model numarası bile veriyor(SM8475) ve Snapdragon 8 Gen 2 olarak adlandırılacağını öne sürüyor. İddiaların doğruluğunu zaman gösterecek. Frontier’in bu çipi 8 GB RAM ve 128 GB depolama veya 12 GB RAM ve 256 GB depolama ile eşleştireceği de iddialar arasında.

Motorola Frontier’in ayrıca 50MP Samsung S5KJN1SQ03 (JN1) geniş açı ve 12MP IMX663 telefoto ile birlikte Samsung’un 200MP S5KHP1 sensörünü ana kamera olarak kullandığı söyleniyor. Oldukça etkileyici bir kamera kurulumu. Ön tarafta ise Frontier, Edge X30’da da bulunan 60MP OmniVision OV60A sensörünü ödünç alabilir.

Son olarak, Frontier’in Type-C bağlantı noktası aracılığıyla kablolu 125W’a kadar ve kablosuz olarak da 50W’a kadar şarj olabileceği söyleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

God of War PC, optimizasyon ile olumlu geri dönüşler alıyor

The Last of Us dizisi 2022 yılında yayınlanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz