Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple, arka yüzeyindeki cam Apple logosu üzerinden şarj olabilecek MagSafe’li iPad Pro üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu yıl diğer iPadlerin de yeni jenerasyonunun gelmesi bekleniyor. Detaylar haberimizde.

Apple, gelecek planları söz konusu olduğunda hiç konuşkan değil. Yine de çoğu analist, 2022’de güncellenmiş temel iPad ve iPad Air’in yanı sıra yeni Pro modelleri görebileceğimizi düşünüyor. Yeni iPad Pro tasarımına odaklanırken, temel iPad ve Air hakkında daha fazla tahmini de haberimizde bulabilirsiniz.

Kablosuz şarj, Apple’ın iPhone için MagSafe kablosuz şarj teknolojisini tanıtmasından bu yana temel bir tartışma konusu oldu. Sektördeki kişilerden gelen en son bilgilere göre, Apple hali hazırda en az bir MagSafe’li iPad Pro prototipini test ediyor.

Ancak durum tam olarak beklediğiniz gibi olmayabilir. Kaynaklara göre, Cupertino’nun kablosuz şarjı mümkün kılmak için iPad’in geleneksel metal arka yüzeyini, cam olanla değiştirmek konusunda imtina ediyor. Bu değişim yerine önerilen çözüm ise en yeni MacBook modellerindekine benzer, büyük ve cam bir Apple logosu. Prototipin ayrıca MagSafe’den kazayla ayrılmayı önlemek adına daha güçlü mıknatıslara sahip olduğu iddia ediliyor.

Apple’ın gerçekten böyle bir plan yapıp yapmadığını bilemiyoruz. Fakat MagSafe mıknatıs sistemini klavyeler ve standlar gibi aksesuarları, iPad’e daha sorunsuz bir şekilde takmanın bir yolu olarak daha genel bir şekilde kullanmanın mümkün olup olmadığını merak ediyoruz. Bazı kullanıcılar Magic Keyboard’dan kaynaklanan aşırı pil tüketiminden şikayet ettiğinden, özellikle klavyeler için bunu görmek oldukça ilginç olurdu. Belki de yeni modeller, tableti şarj etmek için tasarlanacak, böylece pilini bitirmekyerine bir tür şarj yuvası olacak.

Pilden bahsetmişken, çoğu kaynak bir sonraki iPad Pro’nun muhtemelen daha büyük bir batarya kapasitesine sahip olacağı konusunda hemfikir. Ayrıca olası yeni eklemeler listesinde; iPhone 13’tekine benzer bir kamera modülü, MacBook Pro’lardakine benzer paneller, hatta belki görünüşü MacBook serisiyle birleştirmek için çentikli ekranlar bile olabilir. Ancak hemen korkmayın, sonuncusu neyse ki dedikodu çarkında pek sık konuşulmuyor. Belki de Apple M2 çipinin ilk çıkışını bile görebiliriz. Sonuçta Apple, 2021 yılı 4. çeyreğinde iPad satışlarında hatırı sayılır artış yakaladı. Bu yüzden iPadleri daha agresif bir şekilde geliştirmek mantıklı olabilir. Bu durum en azından Pro modelleri için geçerli, zira Apple geçtiğimiz günlerde diğer yeni iPadlerin üretim kapasitesini iPhone 13 üretimini arttırabilmek için azaltmıştı. Bu sebeple orada büyük bir değişiklik beklenmiyor.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

Renault, elektrikli otomobiller için tarih verdi

Huawei MateBook D14 SE özellikleri ve fiyatı belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz