Tüm iPhone 14 modelleri 120Hz tazeleme hızına sahip ekran ve 6GB RAM ile gelecek. Böylece iPhone 14’ler neredeyse bir örnek olacak. Detaylar haberimizde.

Apple’ın yaklaşan iPhone 14 ailesinin sonbaharda piyasaya sürülmesi ve dört modelden oluşması bekleniyor: iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max. iPhone 13 Mini’nin sıkıntılı satış rakamlarının ardından “mini” modelin üretimi durdurulacak.

Haitong International Securities analisti Jeff Pu’nun araştırma notuna göre, Apple bu yıl Pro ve Pro olmayan iPhone modellerini, kullanılan ekranlar ve bellek miktarları açısından, öncekinden çok daha fazla benzer hale getirecek.

Şu andaki iPhone 13 ailesinde olduğu gibi yalnızca iki Pro cihazın değil, dört iPhone 14 modelinin de 120Hz ekrana sahip olduğu söyleniyor. Sadece bu da değil, bu senenin aksine dört iPhone 14 modelinin tümü de 6GB ile aynı RAM miktarına sahip olacak. Şu anda iPhone 13 mini ve iPhone 13’te 4 GB RAM varken, Pro ve Pro Max’in RAM’i 6 GB boyutunda.

Daha önce Pu, iPhone 14 Pro ve Pro Max’in bunu 8 GB’a çıkaracağını söylemişti, ancak görünüşe göre bundan vazgeçilmiş. Bu değişikliğin maliyetler açısından yapıldığı belirtiliyor.

Bu donanım özelliklerinin daha ucuz Pro olmayan modeller ve daha pahalı Pro’lar arasında aynı olması nedeniyle, Apple’ın Pro olanları farklılaştırmak ve fiyat farrkını  makul kılmak için Pro modellere başka neler ekleyebileceğini göreceğiz. Kameraların bu tür bir farklılaşma alanı olmaya devam edeceğinden neredeyse eminiz. Ancak unutmamak lazım ki şimdiye kadar ekran tazeleme hızları ve RAM miktarları da öyleydi.

Pu, Pro modellerin 256 GB depolama ile başlayacağını ve de çok sık duyulmaya başlanan 48 MP ana kamera ile geleceğini söylüyor.

iPhone 14 için hala oldukça erken, bu yüzden henüz bunlardan hiçbirine kesin gözüyle bakmayın. Diğer söylentilerin bu ifadeleri doğrulaması veya reddetmesi için bolca zaman var.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir:

God of War PC, optimizasyon ile olumlu geri dönüşler alıyor

Almanya, Turkovac aşısı olanları “Aşısız” sayacağını açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz