Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Basketbolseverlerin en çok sevdiği oyunlardan biri olan NBA 2K20, 26 Ocak Pazar günü Kaliforniya’da yaşanan talihsiz helikopter kazasında 13 yaşındaki kızı Gianna Maria Onore ve üç kişiyle birlikte hayatını kaybeden NBA’in unutulmaz ismi Kobe Braynt’ı anmayı unutmadı. Kariyeri boyunca 18 kez All-Star seçmelerini kazanan isim 41 yaşında vefat etti. 2002, 2007, 2009 ve 2011yıllarında NBA’in en değerli oyuncusu seçilmişti.

Kobe Bryant NBA All Star organizasyonunda 1998-2013 yılları arasında üst üste 15 kez seçilerek bu alandaki rekora adını yazdırmayı başarmıştı. Ayrıca 15 kez 11’i ilk takım olmak üzere NBA Yılın En İyi Beşi, 15 kez All-Star ve 11 defa NBA En İyi Savunma Takımı’na seçilmişti.

Yaşanan bu üzücü olaydan sonra dünyanın en önemli basketbol oyunlarından NBA 2K20, 41 yaşında vefat eden Kobe Braynt’ı anmayı ihmal etmedi. Başlangıç ekranına unutulmaz efsanenin ismini, doğum ve ölüm yılını yazdığı siyah-beyaz tondaki fotoğrafı ekleyen yapımcı 2K Sports, üzücü haberi kullanıcıları ile paylaşıyor.

NBA 2K20’nin giriş ekranı:

NBA 2K10’un kapak yıldızı olan isim 2016 yılında basketbol hayatına veda etmişti. Kobe Bryant, Michael Jordan’ın basketbolu bırakmasının ardından tüm dünyada basketbolun yüzü olmuş, milyonlarca sporseverin ‘Kobe gibi olacağım’ demesini sağlamıştı.

Kobe, hayatını kaybetmeden önceki gece, 33 bin 644 sayı ile tüm zamanların en skorer üçüncü ismi olarak kendisini geçen Lebron James‘i attığı tweet ile tebrik etmişti.

Bu trajediyi basketbol, ​​spor ve tüm dünya üzerindeki etkisini kelimelere dökmek gerçekten çok zor. Dünyadaki milyonlarca insanın kalbine dokunan Bryant, bir jenerasyona basketbolu sevdiren isim olarak akıllardaki yerini her zaman koruyacak.