Samsung Akıllı Telefon 2020
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung, akıllı telefon pazarındaki satışlarda 2020 yılını son 9 yılın en düşük rakamlarıyla kapattı. Güney Koreli teknoloji devinin, yılı 300 milyonun altında bir satış adediyle kapayacağı dile getirildi.  

Dünya geneline yayılan COVID-19 salgını, birçok sektörü olduğu gibi teknoloji dünyasını da etkisi altına aldı. Tüm dünyada yaşanan ekonomik zorlanma, alım gücü düşük ülkelerde lüks tüketim ürünü olarak görülen teknolojik ürünlerinin de ihtiyaç sıralamasında aşağılara düşmesine neden oldu. Durum böyle olunca; birçok teknoloji devi, gelişmekte olan ülke pazarlarında kan kaybetti. Düşük maliyetlerle üretilen uygun fiyatlı teknolojik ürünlerin satışları ise yükselişe geçti. Samsung da söz konusu düşüşten ve Çin merkezli rakiplerinin yükselişinden nasibini aldı. Aktarılan detaylara göre; Samsung, akıllı telefon pazarındaki satışlarda 2020 yılını son 9 yılın en düşük rakamlarıyla kapattı.  

Güney Koreli teknoloji devi, yılın üçüncü çeyreği sonunda toplam 189 milyon adet akıllı telefon satışına ulaştı. Dördüncü çeyrek için yapılan satış tahminleri de hesaba katıldığında şirketin, yılı toplamda 270 milyon sevkiyatla kapatacağı tahmin edildi. Analistler tarafından yapılan tahminler; teknoloji devinin, 2020 yılındaki toplam akıllı telefon satışında 300 milyon adedin altında kalacağına işaret etti. Samsung’un; son 9 senedir, yılı bu rakamların çok daha üzerinde kapamış olduğunun da altı çizildi. 

Samsung, yeni yılda 5G telefon pazarındaki ürün yelpazesini de genişletmeyi planlıyor 

Samsung 5G Telefon

Diğer yandan; pandeminin ekonomik etkileri ve akıllı telefon pazarına giren çok sayıda uygun fiyatlı seçeneğin, Samsung’un satışlarda düşüş yaşamasına neden olduğu tahmin ediliyor. Şirketin, 2021 yılında pandemi etkilerinin azalmasıyla beraber piyasaya süreceği akıllı telefonlar sonrası tekrar yükselişe geçeceği düşünülüyor. Ayrıca Samsung, yeni yılda 5G telefon pazarındaki ürün yelpazesini de genişletmeyi planlıyor. Güney Koreli teknoloji devinin, 2021 yılında 50 milyon amiral gemisi modeli üretmesi bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, ‘iPhone 12’ Serisinin Kutusundan Şarj Adaptörü Çıkmayışıyla Dalga Geçtiği Paylaşımı Sessiz Sedasız Sildi!

Samsung Galaxy Buds Pro’nun Fiyatı Belli Oldu

‘Samsung Galaxy S21 Ultra’nın, ‘S Pen’ Desteği ile Geleceği Doğrulandı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz