Samsung’un merakla beklenen yeni akıllı telefonu çok konuşulacağa benziyor. Cihazın en merak edilen özelliği ise kamera sistemi. GalaxyClub’ta yayınlanan bir habere göre, gelecek yeni telefon muadillerinden çok daha fazla gelişmiş bir zum yeteneğine sahip olacak.

GalaxyClub’ta yayınlanan habere göre, Galaxy S11’in kamera sistemi için ‘hubble’ kod ismi kullanılıyor. Galaxy S11’in 5x optik zum özelliğine sahip olacağı konuşulan tahminler arasında yer alıyor. Samsung’un Galaxy S11’i ‘Picasso’ koduyla adlandırdığı yine alınan tahminler arasında.

Galaxy S11’in kamerasında 5x zum yeteneğine sahip bir periskop sisteminin yer alacağı iddia ediliyor. Samsung’un bu sensörün geniş ölçekli üretimine daha önce başladığı ve sensörün Galaxy S11’e yerleştirilmeye hazır olduğu belirtiliyor

Üstün kamera özellikleri ile adından şimdiden söz ettiren Samsung Galaxy S11’in en çok konuşulan özelliği ise, cihazın kamerasının 108 megazpiksel çözünürlüğe sahip olacağı yönünde. Ancak şirketin yapmış olduğu resmi bir açıklama olmadığı için bu söylemler iddia olmaktan ileriye gidemiyor. Samsung’tan kısa süre sonra konuyla alakalı bilgi paylaşımının yapılacağı düşünülüyor.