Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler çevrimiçi mesajlaşma platformu olan WhatsApp, yaptığı bir açıklama ile mesajlaşmanın yanı sıra diğer özellikleri konusunda iddiasını artırdı. Hatta bununla kalmayarak, görüntülü konuşma özelliği sayesinde Zoom’a rakip olacağını da belirtti.

Teknoloji devi Meta şirketinin çatısı altındaki platformlardan birisi olan WhatsApp, çok yakın bir zaman içinde yapacağı güncelleme sonrasında Zoom’a rakip olacağını açıkladı. Sesli ve görüntülü konuşmaları kapsayan yeni güncelleme ile 8 kişi ile sınırlı olan görüşme kapasitesi artırılıyor. Bununla kurumsal şirketlerin dikkatini çekmek isteyen WhatsApp, daha fazla görüşmeci sayısının katılım sağlayabileceği bir platforma dönüşeceğini şimdiden duyurdu. İşte detaylar!

Katılımcı Sayısı 32’ye Çıkıyor

Kullanıma girdiği andan itibaren dünya çapında hızla yayılan ve popülerleşen WhatsApp, yazılı ve görsel mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü konuşmaya da olanak sağlayan bir platform oldu. Ancak görüntülü görüşme olanağı konusunda 8 kişi ile sınırlı olması, geniş katılımlı toplantılarda WhatsApp yerine daha çok Zoom gibi platformların tercih edilmesine neden oluyordu. Bir süredir bu konu üzerinde çalışan platform, yeni gelecek olan güncelleme ile bu sayının 32’ye çıkacağını duyurmuş oldu. Yani artık özellikle online toplantı düzenleyen gruplar, toplantı bağlantılarını listelerindeki kişilerle WhatsApp üzerinden kurabilecekler.

Toplantılara Giriş Kolaylaşıyor

WhatsApp yetkilileri ayrıca bu güncelleme ile toplantıya giriş konusunda katılımcıların işinin kolaylaşacağını da aktardılar. Bilindiği gibi Zoom gibi platformlarda bir toplantıya katılabilmek için e posta adresi ile giriş yapmak ve bir bağlantı linkine sahip olmak gerekiyordu. Ancak WhatsApp’ta halihazırda kişi listenizde olan 32 kişi ile aynı anda kolaylıkla toplantı girişi sağlayabileceksiniz. Birkaç gün içerisinde gelecek olan güncelleme ile görüşme sayısı 32’ye çıkarken ileriki süreçte bu sayının artabileceği de düşünülüyor. Bilindiği gibi Zoom’da şu anda halihazırda 100 katılımcı online toplantı alabiliyor. Fakat bu konuda Meta forumlarında yapılan açıklamalara bakıldığında WhatsApp’ın bu sayıyı artırma konusunda kararlı olduğu da görülüyor. Diğer yandan Zoom’da görüntülü görüşme esnasında ekran paylaşımı ve alt yazı gibi destekler de yer alıyor. WhatsApp’a gelecek olan güncellemenin katılımcılara bu tarz destekler sunup sunmayacağını da henüz bilemiyoruz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz