Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Yapay zeka alanındaki çalışmalar artmaya devam ederken gelinen nokta ise daha şimdiden hepimizi hayrete düşürecek boyutlara ulaşmış durumda. Bu alandaki çalışmalardan birisi olan ChatGPT ise kullanıcılarla buluşmasından bu yana ses getirmeye devam ediyor. Yüzyılın en büyük gelişmelerinden birisi olarak kabul edilen ChatGPT şimdi de eklenti desteği ve internet erişimi özelliklerine kavuşmuş durumda.
Sosyal medyada çok farklı görüşleri karşı karşıya getiren ChatGPT, gerçekten de kimileri tarafından hayranlıkla karşılanırken kimileri tarafından da hala eleştirilmeye devam ediyor. ChatGPT hakkındaki eleştirilerden en önemlisi ise “yanlış bilgileri oldukça profesyonel bir şekilde doğruymuş gibi sunması” olarak belirtiliyor. Ancak son gelen eklenti desteği ve internet erişimi sayesinde tüm bu eksikliklerini tamamlayabilir düşüncesi de ön planda. İşte detaylar!

Plus Abonelerine Sunuluyor

Adeta bir dijital devrim olarak tanımlanan ve bu anlamda büyük bir hayranlık uyandıran ChatGPT, oldukça şaşırtıcı seviyelere gelmiş durumda. Her ne kadar hakkında çeşitli eleştiriler sunuluyor olsa da, gelmiş olduğu seviye gerçekten de azımsanmayacak derecede. ChatGPT hizmetini bünyesinde barındıran OpenAI, ChatGPT’ye getirmiş olduğu yeni özellikler sayesinde tüm bu gelişmelerin devamlılığını sağlıyor. Ve bu yeniliklere bir yenisini ekleyen şirket son olarak eklenti desteğini Plus abonelerine sunmaya başladı.

70’ten fazla üçüncü parti eklenti bulunuyor.

ChatGPT’ye yeni getirilen eklentilerden şu anda yalnızca Plus aboneleri yararlanabilecek. 20 dolar karşılığında Plus üyesi olan kullanıcılar, ayarlar kısmına gelip beta features yani beta özellikleri bölümüne tıkladıklarında Web browsing (internete erişim) ve Plugins (eklentiler) özelliklerini açabilecekler. Ancak eklentileri kullanabilmek için öncelikle sürüm seçme kısmına gelerek Plugins’e basmanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelen Plugin Store’dan yani Eklenti Mağazasından istediğinizi kurup etkinleştirebileceksiniz. Böylelikle örneğin gayrimenkul alanına ilişkin bilgi toplayabilen bir eklentiyi aktif yaptıktan sonra spor sitelerine de ulaşarak spor aktiviteleri hakkında en yeni bilgileri takip edebilirsiniz. Ancak hiç şüphe yok ki, OpenAI bunlarla yetinmeyecek ve ChatGPT’ye mutlaka başka yeni özellikler de ekleyecek. Gelinen bu nokta artık bu gelişimin daha da ileri noktalara gideceğinin en basit kanıtı diyebiliriz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz