Telly Ambient Dualwave
Reklamcılık sektörü ortaya çıkışından bu yana hayal gücü ve yaratıcılığın ön planda olduğu sektörlerden birisi oldu. Ancak sektörde ortaya çıkan projeler her geçen gün biraz daha ilginç ve şaşırtıcı olabiliyor. Son olarak Paramount Global’ın internet televizyonu hizmeti olan Pluto TV de bu yaratıcılığı bir adım daha ileri götürdü. Pluto TV bedava televizyon vererek insanlara reklam izletmeyi amaçlıyor.
Paramount Global’in internet televizyon hizmeti olan Pluto TV, reklamcılık alanında oldukça ilginç bir projeye imza atıyor. Televizyonun kurucusu, izleyicilere bedava televizyon vererek reklam izletmeyi hedefliyor. İşte detaylar!

İki Ekran Olacak

Reklamcılık sektöründe yaşanan gelişmelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Bu gelişmelerden birisi de Paramount Global’ın internet televizyonu hizmeti olan Pluto TV’den geliyor. Daha geçtiğimiz hafta reklamcılıkta yeni bir sayfa açan projesini ilan eden Pluto TV’nin kurucu ortağı Ilya Pozin, Teevee Corporation ile insanlara bedava televizyon dağıtacağını duyurmuştu. Projenin detayları ise daha açık bir şekilde belli oldu. “Telly” olarak isimlendirilen televizyon, normal ebatlarda bir televizyon gibi görünse de aslında standart bir televizyon olmayacak. Normal ebatlardaki televizyonun yanı sıra ses barı ve ikinci bir ekran da bulunacak. Ve kullanıcılar, ana televizyon ekranından istedikleri içerikleri izlemeye devam ederken ikinci ekran da devamlı olarak reklamlara yer verecek. Ve tabii ki işlevsel özelliklere de sahip olan ikinci ekran örneğin spor yayınlarında skoru gösterecek, hava durumunu sunacak, haber başlıkları ve borsayı gösterecek.

Hem Televizyon İzleyebilir Hem de Oyun Oynayabilirsiniz

İlk ekran 55 inçlik 4K bir televizyon olurken kullanıcılar, bu ekran üzerinden normal televizyonlar gibi istediklerini izleyebilecekler. “TellyOS” adı verilen bir işletim sistemi olan cihaz, Amazon ve Xiaomi’nin cihazları gibi hazır üretilmiş ‘çubuk’ şeklindeki Android TV cihazlarıyla birlikte gelecek. Ayrıca sesli asistan, yapay zeka destekli içerik önerileri, görüntülü arama özellikleri ve oyun odası özelliği de olan cihazda 40’tan fazla oyun oynanabilecek. Hatta Telly TV’de hareket takibi yapabilen fitness uygulaması da bulunacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz