OPPO Akıllı Telefonları Bellek Genişletme Özelliğiyle Geliyor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Akıllı ürün markası Oppo, yeni güncellemeyle birlikte bazı telefonlarına bellek genişletme özelliği getirdi. Yeni özellikle birlikte akıllı telefon modeline göre 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapılabiliyor.  

OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bazı akıllı telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı. Kullanıcıların bellek talebinin artması ya da en zorlu uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor. Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8GB belleğe, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Aynı zamanda A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4GB olan belleğine 3GB daha ekleme yapılabiliyor.  

Zorlu Uygulamalar ve Oyunlar Aynı Anda Kullanılabiliyor

Yeni özellikle birlikte kullanıcılar zorlu uygulama ve oyunu aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor. Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını yapabilecek. 

İlginizi Çekebilir:

Facebook Verileri ile Türkiye ‘nin Favori Emojileri Belli Oldu

Twitter, Fleets Özelliğini 3 Ağustos’ta Rafa Kaldırıyor!

Oppo A54 PUBG , batarya ve kamera performansı nasıl? Alınır mı? Oppo A54 inceleme

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz