Twitter ’ın geçen sene kullanıcılarına sunduğu Fleets isimli özelliğinin fişi çekiliyor. Sosyal medya platformu, 3 Ağustos tarihi itibariyle Fleets özelliğinin kaldırılacağını açıkladı. Sebep ise, özelliğin beklendiği etkiyi sağlamaması. 

İlk olarak Snapchat ile hayatımızın içine entegre olan daha sonra ise Instagram, Facebook ve hatta LinkedIn’in dahi bünyesine eklediği 24 saat süreyle paylaşılan gönderiler oldukça popüler. Snapchat, Instagram ve Facebook’un ardından Twitter’da bünyesine benzer bir özellik eklemişti. Şirket geçen sene belli bir süre test ettiği yeni ‘Fleets’ isimli özelliğini 2020’nin Kasım ayında tüm kullanıcılarının hizmetine açmıştı. Yaklaşık sekiz aylık sürenin ardından şirket Fleets’in fişini çekme kararını aldı. 

Twitter’da hikaye paylaşma özelliği olarak da anılan Fleets özelliği, diğer platformlarda gördüğümüz şekilde çalışıyordu. Kullanıcılar fotoğraf, video ya da metin şeklindeki gönderilerini 24 saatlik süre boyunca paylaşıyor ve ardından söz konusu gönderiler otomatik olarak siliniyordu. Ancak bir kesim Fleets özelliğini beğenirken; belli bir kesim ise özelliği Twitter ile bağdaştırmıyordu. Twitter’da eleştirileri üzerine çeken Fleets özelliğini kaldıracağını açıkladı. 

Twitter Fleets özelliğini platformdan kaldıracağı bilgisini resmi Twitter hesabından paylaştı. Şirket açıklamasında, 3 Ağustos tarihi itibariyle özelliğin kullanılamayacağını belirtti. Ancak şirket Fleets yerine yeni bir özellik denediklerini de duyurdu. 

Twitter, Fleets özelliğini kaldırıyor

Twitter açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Fleets’i 3 Ağustos’ta kaldırıyoruz, yeni bir şey üstüne çalışıyoruz. Üzgünüz ya da rica ederiz”

Twitter’ın Fleets’i kaldırmasındaki en önemli sebebin özelliğe yapılan eleştiriler olduğu düşünülüyor. Şirketin açıklamasında kullandığı kelimeler de bunu destekler nitelikte. Twitter’ın Ürün Başkan Yardımcısı Ilya Brown’sa özelliğin aslında neden fişinin çekildiğini şu sözlerle açıkladı: “Fleets’in daha fazla insanın Twitter’daki sohbete katılma konusunda kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olacağını umduk. Ancak Fleets’i herkese tanıttığımızdan beri, Fleets ile sohbete katılan yeni insan sayısında umduğumuz gibi bir artış görmedik.”

İlginizi Çekebilir:

Twitter Kullanıcıları, Artık ‘Fleets’ Paylaşımlarına Çıkartma ve GIF Ekleyebiliyor 

Twitter, Ekran Paylaşımı Yapılan Video Uygulaması Squad’ı Satın Aldı

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz