Logitech Slim Combo MK470 İnceleme

Dünya geneline hızla yayılan COVID-19 salgını, beraberinde getirdiği dijitalleşme süreci ile birlikte pek çok kişinin teknolojik ürün kullanım alışkanlıklarını da değiştirdi. Bu nedenle, özellikle elektronik ürünlerle kullanılan aksesuarlar her zamankinden çok daha önemli bir hale geldi. Biz de bu kapsamda, Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse seti için yeni bir inceleme yazısı kaleme aldık. Yazımızda; setin tasarımı, özellikleri ve pil ömrüne ilişkin tüm detayları anlattık.  

Tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19 salgını, birçok ülkede uygulanan karantina ve sosyal izolasyon çalışmaları ile birlikte hızlanan bir dijitalleşme sürecini de beraberinde getirdi. Birçok kişi, profesyonel faaliyetlerini uzaktan ve kişisel elektronik cihazları üzerinden dijital platformlardan gerçekleştirmeye başladı. Bu nedenle, elektronik cihazlarla birlikte kullanılan aksesuarlara ilişkin kriterler de detaylanmaya başladı. Yüksek konfor, mobilite ve hız, bu anlamda en önemli kriterlerden birkaçı oldu. Özellikle sık yazı yazan ve veri girişi yapan kişiler için uygun fiyatlı ve mobil klavye ve mouse seçeneklerine yönelik arayış yaygınlaştı. Biz de bu kapsamda, incelik ve mobilite iddiasıyla gelen Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse seti için yeni bir inceleme yazısı kaleme aldık. Yazımızda; setin tasarımı, özellikleri ve pil ömrüne ilişkin tüm detayları anlattık.  

Logitech Slim Combo MK470 Tasarımı 

Logitech Slim Combo MK470

Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse seti, kırık beyaz ve grafit renk seçenekleriyle piyasaya sürülüyor. Ofisimize gelen kırık beyaz renk seçeneği, oldukça şık görünüyor ve ‘macOS’ ekosistemindeki cihazlarla uyumlu bir tasarım dili sergiliyor. Setin kablosuz tasarımı da mobiliteye önemli oranda katkı sağlıyor. Standart ‘Q’ tipi tuş dizilimine sahip olan klavyede, sayısal tuş takımı ve 12 adet fonksiyon tuşu da yer alıyor. Oldukça küçük boyutlarda olan klavyede, veri girişinde ihtiyaç duyulabilecek tüm tuşların yer alması kullanıcılara oldukça pratik bir deneyim sağlıyor. Bu noktada, klavye tuşlarının tepki süresi ve hassasiyetinin oldukça iyi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Tuşların üst bölümünde bir pil haznesi bulunan klavyenin ince tasarımı da hem kullanıcıların alandan kazanmasını mümkün kılıyor hem de şık bir görünüm sağlıyor.  

Mouse üzerinde ise standart bir mouse’tan beklenildiği üzere; bir sağ tıklama tuşu, bir sol tıklama tuşu ve bir de mekanik kaydırma tekerleği yer alıyor. Arka gövdede ise bir adet açma-kapama tuşu bulunuyor. Bu tuş, hem klavyenin hem de mouse’un açılıp kapatılmasına olanak tanıyor. Tuş kapatıldığında, her iki cihaz da uyuyacağı için pil ömründen tasarruf edilebiliyor. Mouse’un içerisinde ise bir pil haznesi ve bir USB alıcı haznesinin yer aldığı görülüyor. Bu haznelere erişmek için yerleştirilen kapak mıknatıslı olduğu için manyetik bir tasarımla geliyor ve ‘Kapak kırılır mı?’ endişesini ortadan kaldırıyor. Cihazların herhangi biri ‘Bluetooth’ ile bağlanamadığı ve her ikisi de yalnızca USB alıcı üzerinden iletişim kurduğu için mouse’ta bulunan USB alıcı haznesi de önemli bir avantaj yaratıyor. Çünkü alıcının kaybolması durumunda, kullanıcılar klavye ve mouse’u kullanamama riskiyle karşı karşıya kalıyor.  

Mouse 100 gram, klavye 558 gram, USB alıcı ise 1.8 gramlık bir ağırlıkla geliyor. Her iki cihazın da oldukça hafif ve kompakt bir tasarıma sahip olması, neredeyse her çantada taşınabilmesini mümkün kılıyor ve mobiliteye katkı sağlıyor.  

Logitech Slim Combo MK470 Özellikleri 

Logitech Slim Combo MK470 Özellikleri

Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse setinin en çok öne çıkan özellikleri arasında, sessizlik vaadi yer alıyor. Her iki cihaz da bu vaadini oldukça yüksek oranda yerine getiriyor. Hem klavye hem de mouse, çok sessiz bir biçimde çalışıyor. Özellikle konuşma olan bir ortamda, klavye ve mouse sesi neredeyse hiç duyulmuyor. Dolayısıyla set, sessiz ortamlarda çalışmak durumunda kalan kişiler için oldukça iyi bir alternatif olma niteliği taşıyor. Logitech; laboratuvar ortamında test edilen mouse’un sesinin, yüzde 90 oranında azaltıldığına işaret ediyor.  

Diğer yandan; mouse, 1000 dpi’lık bir azami hassasiyet oranıyla geliyor. Bu hassasiyet miktarı, günlük kullanımda kontrolün optimum düzeyde tutulmasını sağlıyor. Bununla birlikte ürün, neredeyse her yüzeyde ‘mousepad’e ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. Ayrıca mouse, yüksek hassasiyetli optik algılayıcı teknolojisini kullanıyor. Her iki cihaz da diğer cihazlarla 2.4 GHz bandından iletişim kuruyor ve 10 metreye kadar sorunsuz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu mesafenin oldukça uzun olması, özellikle akıllı TV ile kullanım ya da uzaktan bilgisayar yönetimi gibi durumlarda önemli bir avantaj yaratıyor.  

Ürünleri kullanabilmek için bağlantı kurulacak cihazda, bir USB girişi bulunması gerekiyor. Bununla birlikte set; Windows 10 ve üzeri işletim sistemleri sürümü, Windows 7 Surface, Windows 8 ve macOS işletim sistemleriyle uyumlu bir biçimde çalışıyor.  

Logitech Slim Combo MK470 Pil Ömrü 

Logitech Slim Combo MK470 Pil Ömrü

Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse seti, oldukça uzun bir pil ömrü ile geliyor. Mouse tek pil, klavye ise iki pil ile çalışıyor. Her iki cihaz da kutudan, pilleri takılı bir biçimde çıkıyor. Dolayısıyla kullanıcıların, seti satın aldıktan sonra pil için herhangi bir harcama yapmasına gerek kalmıyor. Mouse kullanıcılara 18 aylık, klavye ise 36 aylık bir kullanım ömrü sunuyor. Dolayısıyla seti satın alan kullanıcılar; herhangi bir pil masrafı yapmadan mouse’u 1.5 yıl, klavyeyi ise 3 yıl boyunca kullanabiliyor. Üstelik açma-kapama tuşu sayesinde ürünler uyutularak bu süre, daha da uzatılabiliyor. Ayrıca her iki ürün de kullanılmadıkları zaman pil tasarrufu sağlamak için otomatik olarak uyku moduna geçiyor. Bu da ürünün pil ömrünü uzatıyor.  

Logitech Slim Combo MK470 kimler için uygun? 

Logitech MK470

Sonuç olarak Logitech Slim Combo MK470; kolay taşınabilir bir klavye-mouse seti arayan, uzun pil ömrü talep eden, tam tuş takımı ile veri girişini konforlu hale getirmek isteyen, sessiz ortamlarda çalışan, klavye-mouse sesinden hoşlanmayan ve tasarım diline önem veren kullanıcılar için uygun bir seçenek olma niteliği taşıyor.  

Logitech Slim Combo MK470 klavye-mouse seti inceleme videosu için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tüm Yüzeylerde Çalışan Mouse: Logitech Kablosuz Mouse MX Anywhere 3 İnceleme 

Klavye ve Mouse Sesini Yüzde 90 Azaltın! Logitech MK295 Sessiz Klavye-Mouse İnceleme

‘Logitech MX Keys’ Klavye, Türkçe Tuş Dizilimi ile Satışa Sunuldu!  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz