Oyuncuların vazgeçilmez platformu olan Steam, 24 Ekim tarihinde yaptığı açıklama ile artık Steam üzerinden TL ile alışveriş yapılamayacağını ve sadece USD kullanılacağını açıklamıştı. Steam’in yaptığı açıklamaya göre 20 Kasım’da platform üzerinden TL para birimi tamamen kaldırılacaktı ve beklenen oldu.

21 Kasım tarihinde Steam’e giriş yapan kullanıcılar USD para birimi ile listelenen oyunlarla karşılaştı.

USD ile fiyatlandırmaya geçilmesi ile birlikte MENA bölgesindeki ülkelerde Steam’in önerdiği fiyatlardan oyunlarını yayınlayan yayıncılar olursa fiyatların uygun olacağı yönünde beklenti oluşsa da yine de fiyatlar eskiye oranla yüksek. Bazı oyunlarda özel fiyatlandırma yapılmasına rağmen oyunların fiyatının TL birimine göre yüksek olmasının sebebi ise tabii ki aradaki kur farkından kaynaklanıyor.

Ayrıca bir oyun satın almak istediğinizde TL ile ödeme yapıp Dolar ile oyun alacağınız için o an ki kur satış fiyatı üzerinden de fark ödemeniz gerekecek, bu da oyunların listenen fiyatın üzerinde satın alınmasına sebep olacak bir başka konu. İlerleyen günlerde oyuncuları neler beklediğini hep birlikte göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz