Şirket, savunma sanayisi için geliştirilen ve kolluk kuvvetleri ile kamu hizmetleri için de uygun olan yüksek performanslı yeni ürününü tanıttı. Ayrıntılar haberimizde

Panasonic, savunma sanayii için tasarlanan ve kolluk kuvvetleri ile kamu hizmetleri için de uygun olan 14 inç büyüklüğündeki notebook cihazını tanıttı. Dayanıklı cihazları yeni bir seviyeye taşıyan TOUGHBOOK 40, 7 genişletme alanına sahip modüler tasarımıyla hareket halindeki çalışanların cihazın parçalarını en zorlu koşullara göre hızlı ve kolay bir şekilde değiştirebilmesini sağlıyor. Yüksek performanslı ve tamamen siyah yeni cihaz, işlerin ilerleyebilmesi için kritik öneme sahip operasyonları kolaylaştıran askeri seviye güvenliği ve iletişim imkanlarıyla en zorlu koşullarda bile kullanılabilecek şekilde geliştirildi.

Araç içinde ve ayakta da kullanılabiliyor

 TOUGHBOOK 40, her göreve uyum sağlayarak sahada çalışanların en büyük yardımcısı oluyor. Kullanıcıların değiştirebildiği bataryaya, RAM’e ve SSD’ye ek olarak cihazda akıllı kart ve parmak izi okuyucular için 4 genişletme alanı daha bulunuyor. Bu genişletme alanlarına bir ekip notebook’u ortak kullandığında çoklu doğrulama imkanı eklenebiliyor. Bu alanlar aynı zamanda ikinci SSD, DVD ve Blu-ray sürücülerine ek olarak VGA, True Serial, USB 3.2 Gen1 Tip-A ve ikinci HDMI veya dahili GLAN gibi yapılandırılabilir girişler için kullanılabiliyor.

Savunma sanayisi için tasarlanan bu cihaz, araç içinde veya ayakta kullanılabiliyor. Aynı şekilde araçların aksamlarını  teşhis ederken, bakım yaparken ve eğitim verirken de yardımcı oluyor. Cihaz kolluk kuvvetleri ve sınır kontrollerinde yönlendirme, plakayı veya şüpheliyi tanımlama gibi süreçler için de ideal bir kullanım sunuyor. Otomotiv ve tarım sektörlerinde ise yol kenarında veya tarlada, kamyonlarda veya büyük makinelerde teşhis ve onarım yapan teknisyenler için mükemmel bir araç haline geliyor. Kamu hizmetlerinde ise mühendisler boru hatlarının, güneş panellerinin ve elektrik santrallerinin denetimleri ve bakım programları için TOUGHBOOK 40’ı kullanabiliyor.

Tek bataryada  18 saate varan kullanım

 Yüksek performans sunan bu cihaz, her kullanıcının ihtiyacını karşılayabiliyor. Windows 11 güvenli çekirdekli bilgisayarda Intel Core i5-1145G7 vPro işlemci (opsiyonel Intel Core i7 vPro işlemci), 16GB RAM (64GB’a varan seçenekler) ve hızlıca değiştirilebilen standart 512GB NVMe OPAL SSD (2TB’a varan seçenekler) bulunuyor. TOUGHBOOK 40, hızlıca değiştirilebilen NATO onaylı VIASAT kendi kendisine şifreleyen güvenlik sürücülerini, MIL bağlayıcılarıyla ve montaj istasyonlarıyla birlikte kullanılacak şekilde tasarlandı. Çalışırken ışığı ve elektronik aktarımları anında kesmek için tek dokunuşla aktifleşen Gizli Mod işlevi de bulunuyor.

Yüksek parlaklık ve Full HD dokunmatik ekran ile cihazdakiler gece ve en parlak güneş ışığında bile kolayca görülebiliyor. Her koşulda kolay bir kullanım için dokunmatik ekran kalem, parmak, eldiven ve ıslak ten arasındaki farklı otomatik olarak algılayabiliyor ve en uygun kullanım moduna anında geçiş yapıyor. Yeni tasarlanan touchpad’de (dokunmatik yüzey) iki tane fiziksel fare tuşu bulunuyor ve eldiven giyildiğinde ve yağmur yağarken de çalışıyor. İki parmakla kullanım imkanı sayesinde kullanıcılar sahadaki en karmaşık işlemleri bile kolaylıkla yapabiliyor. Batarya ömrü de tek bataryada yaklaşık 18 saat ve cihazı kapatmadan değiştirilebilen iki bataryada yaklaşık 36 saat ile işlerin yapılabilmesi için büyük öneme sahip operasyonları destekliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz