trendyol-kasim-kampanya-sonuclari-teknosafari

İndirimler ile dolu Trendyol Kasım kampanyalarının istatistikleri paylaşıldı. Kampanya kapsamında 112 bin satıcı, 63 milyon ürünü Türkiye genelinde kullanıcılar ile buluşturdu. Satışlar, bir önceki Kasım ayına göre 2 kat artış gösterdi.

Popüler e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu Kasım ayında da indirimler ile gündeme geldi. “Süper İndirim Günleri” ve “Efsane Günler” kampanyaları ile platformda satış yapan işletmelerin işleri büyürken, 112 bin farklı satıcı, 63 milyon ürünü müşteriler ile buluşturdu. Kampanyalı ürünlerin satışları, normal günlere göre 6 kat arttı. Ayrıca anlık 2.1 milyon müşteri platformda bulundu.

Trendyol, Kasım ayı boyunca 1.5 milyar ziyaret alırken platformdaki günlük aktif müşteri sayısı 30 milyona ulaştı. Kasım kampanyaları bünyesinde anlık olarak 2.1 milyon kişinin Trendyol platformunda bulunması ile yeni bir rekor da kırılmış oldu.

trendyol-kasim-teknosafari

Bunların yanında, Trendyol Kasım kampanyalarında en çok satış yapan şehirler İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Aydın oldu. En fazla sipariş verilen iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana, Mersin, Konya ve Muğla oldu.

Kasım kampanyaları bünyesine Trendyol’dan en fazla satın alınan ürünler arasında sweatshirt, bot, bebek bezi, bluetooth kulaklık ve ayak maskesi yer aldı.

Yenilikçi uygulamalarla kullanıcılara fayda yaratmayı amaçlayan Trendyol, bu yıl ilk kez Hızlı Market ve Yemek’e özel hazırladığı Kasım kampanyalarını da müşterileriyle buluşturdu. Trendyol Yemek Kasım ayı verilerine göre Kasım’da en çok sipariş edilen 5 ürün; lahmacun, burger, Adana dürüm, köfte ve tantuni dürüm olurken yüzde 68 artışla köfte büyüme şampiyonu oldu. Trendyol Hızlı Market Kasım verilerine göre en fazla sipariş edilen ürünler ise sırasıyla yerli muz, patates, havuç, yarım yağlı süt ve maydanoz oldu.

Türkiye’deki yerli üreticileri Avrupa’daki müşterileriyle buluşturan Trendyol’un Kasım ayında yurt dışı operasyonlarında aldığı sonuçlar da başarılı oldu. Başta Almanya, Hollanda, İtalya olmak üzere 19 farklı Avrupa ülkesinde 50 binden fazla ürün satışı gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz