PayTR Kapıda Temassız Ödeme Dönemini Başlattı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

E-ticarette kapıda ödeme yöntemini tercih edenler için sağlıklı ve güvenli ödeme çözümü kapıda temassız ödeme hizmeti devreye girdi. PayTR ile KargoTürk iş birliği ile hayata geçirilen hizmet sayesinde müşteriler, kapıda yaptığı ödemelerini link üzerinden temassız bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Böylece kullanıcılar, ödemelerini güvenli, kolay ve hijyenik bir şekilde yapabiliyor. 


Yerli ödeme kuruluşu PayTR, tüm dünyada sosyal mesafenin önem kazandığı bu dönemde  kapıda temassız ödeme hizmetini devreye soktu. Şirketin yeni hizmeti ile kapıda yapılan ödemelerde linkle ödeme imkanı sunuluyor.

PayTR ve KargoTürk iş birliği ile devreye giren Kapıda Öde ürününü tercih eden işletmeler, tüketicinin kurye ile temasını azaltacak. Yeni sistemde kullanıcılar, PayTR altyapısıyla kapıda kartlı ödeme yapabilecek. Nakit alışverişi, para üstü vb. sorunlar; kurye-müşteri teması ortadan kalkacak. Kullanıcılar, ödeme şirketi üzerinden sağlanan link ile ödeme yapabilcek. Buna ek olarak BKM Express, Masterpass ve MaxiMobil üzerinden ödeme yapılabilecek.

Sistem, kapıda ödeme yöntemini tercih edecek tüketiciler için güvenli ve sağlıklı bir alternatif olarak öne çıkıyor. Pandemi sonrasında e-ticarete olan yönelim ile birçok yeni e-ticaret kullanıcısı oluştu. Bu sistem e-ticaret deneyimini ilk kez yaşayacak ve güven sorunu olan kullanıcılar için alternatif oluşturacak.

Bu sistemi kullanabilecek işletmelerin ödeme yöntemler arasına PayTR’ı ve kargo şirketi olarak KargoTürk’ü eklemesi gerekiyor. İşletmeler bu yöntemi tercih ettiklerinde müşterilerine sağlıklı ve güvenli teslimat imkanı sunacak. Aynı zamanda ödemelerini de ertesi gün hesaplarında görebilecek.

Hayatı Kolaylaştıran Dijital Çözüm 

PayTR Genel Müdürü Tarık Tombul, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “COVID-19 tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışkanlıkların değişmesine neden oluyor. Pandemi döneminde online işlem hacimleri rekor artış gösterirken, kapıda ödemeye ilişkin talepler de aynı şekilde rağbet gördü. İşletmelerimiz ve tüketicilerin talepleri doğrultusunda geliştirdiğimiz Kapıda Öde ürünümüz sayesinde PayTR üye işyerleri, müşterilerine kapıda kart ile de ödeme imkanı sunabiliyor, bu sayede satış hacimlerini artırabiliyor, dilerlerse ödemelerini de ertesi gün hesaplarına alabiliyorlar.”

Sistemin detaylarını da aktaran Tombul, ” Tüketiciler ödemelerini ürün geldiğinde sosyal mesafeyi koruyarak tamamen temassız bir şekilde kapıda sanal POS’umuz ile ödeyebiliyorlar.” dedi.

KargoTürk’ün Genel Müdürü Bayram Ali GÜL  de konuyla ilgili şunları söyledi: “KargoTürk olarak tüm dünyayı derinden etkileyen pandemi döneminde temassız teslimata fazlasıyla önem veriyoruz. Ayrıca çeşitli işbirlikleriyle müşterilerimize sunduğumuz imkanların kalitesini iyileştirmek için çalışıyoruz. PayTR ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde kapıda ödeme süreçlerini hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için kolaylaştırmanın yanında daha güvenli hale getiriyoruz.”

İlginizi Çekebilir:

Pandemi Döneminde, Türkiye’de Küçük Esnafa Destek Arttı  

Türk Satıcıların E-İhracat Performansı, Pandemi Öncesine Göre Katlandı 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz