Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaGirişimTürk Satıcıların E-İhracat Performansı, Pandemi Öncesine Göre Katlandı 

Türk Satıcıların E-İhracat Performansı, Pandemi Öncesine Göre Katlandı 

Türk markalarının ve KOBİ’lerinin e-ihracat performansı; COVID-19 salgını öncesine göre katlandı. Aktarılan detaylara göre; online alışveriş platformu AliExpress’in küresel ölçekte düzenlediği Yaz Kampanyası sürecinde Türk satıcılar, satışlarını önceki aya göre 3 kat artırmayı başardı.  

AliExpress üzerinden dünya geneline satış yapan Türk markalarının ve KOBİ’lerinin e-ihracat performansı; pandemi öncesine göre katlandı. Online alışveriş platformunun global ölçekte düzenlediği Yaz Kampanyası sürecinde Türk satıcılar, satışlarını önceki aya göre 3 kat artırmayı başardı. Koronavirüs nedeniyle zorlaşan lojistik süreçleri ve ülke bazlı kısıtlamalara rağmen siparişlerin, 150’den fazla ülkeye ulaştırıldığı kaydedildi. 15 Haziran’da başlayan ve 7 gün süren kampanyada; yüze yakın Türk satıcı, Mayıs cirosunu Yaz Kampanyası sayesinde geride bıraktı.  

Diğer yandan; EbebekFloDeFacto ve Sefamerve gibi Türk markalarının, üreticilerin ve KOBİ’lerin de katıldığı kampanyada, Türk ürünlerinin gösterimi için hazırlanan özel tanıtım sayfası satışların artmasında önemli rol oynadı. Bununla birlikte; ilk defa bu kampanyada, Rusya, Fransa ve Suudi Arabistan’daki sosyal medya fenomenleri AliExpress uygulaması içerisinde 50’ye yakın canlı yayın yaparak sıcak satış gerçekleştirdi. Böylece kampanya döneminde Türk satıcıların satışları, pandemi öncesi ile karşılaştırıldığında 3 kat artarak yeni bir rekora imza attı. 

Türk Satıcıların E-İhracat Performansı

Paylaşılan diğer detaylara göre; yaşanan normalleşme sürecinde e-ticarete ve e-ihracata yönelmek isteyen tüm işletmelere destek olmayı hedefleyen AliExpress, satıcı eğitimlerine online olarak devam ediyor. Konuyla ilgili geniş bir eğitim repertuvarı sunan platform, uygulamalı videolar ve ihtiyaçlara göre sürekli güncellenen sunumlar yardımıyla satıcılara destek oluyor.  

AliExpress, Türk satıcılara 7/24 destek ve online eğitim imkanları sağlıyor

AliExpress Online Eğitim

Konuyla ilgili açıklama yapan AliExpress Türkiye ve Orta Doğu Ülke Müdürü Yaman AlpataAliBaba Grubu’nun misyonunun her yerde ticaret yapmayı kolaylaştırmak olduğuna işaret etti. Yalpata, açıklamasında ayrıca “Kısa sürede binlerce satıcımız ve iş ortaklarımız ile dev bir ekosistem oluşturduk ve Türkiye’nin lider e-ihracat platformu haline geldik. Bu zor zamanlarda büyük küçük ayırt etmeden tüm satıcılarımıza elimizden geldiğinde destek olmak istiyoruz. Alibaba Grubu’nun ve AliExpress platformunun küresel gücünün yanı sıra Türkiye’de satıcılarımıza sağladığımız 7/24 destek ve online eğitim imkanları ile Yaz Kampanyası’nda kırdığımız satış rekoru ile Türk satıcısının dünya pazarında söz sahibi olmaya başladığını görmek gurur verici” ifadelerine de yer verdi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok içerisinde e-ticaret dönemi başlıyor

Apple’ın Türkiye’deki tek yetkili e-ticaret platformu Hepsiburada oldu

Annelere Hediye Almak İçin Daha Çok Para Harcamışız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR