Okuma Süresi
2 dakika
Microsoft’un yapay zeka destekli uygulaması Bing, ilk zamanlar bazı konularda epey tartışma konusu olsa da, bugün oldukça popüler bir arama motoru haline dönüştü diyebiliriz. ChatGPT destekli Bing artık günde 100 milyon aktif kullanıcı ile ilgileniyor. Üstelik belli ki eski şikayetler de kalmamış…
Microsoft’un ChatGPT yapay zeka destekli arama motoru Bing, bugünlerde oldukça popüler. Günde 100 milyon kullanıcının ziyaret ettiği Bing, kendisine yöneltilen soruları başarılı bir şekilde cevaplandırarak kullanıcıların ihtiyaçlarını gideriyor. Gerçi henüz Google ile kıyaslanamayacak bir seviyede olsa da bu rakam yine de Microsoft için oldukça güzel bir ilerleme. İşte detaylar!

Popülerliği Artıyor

Microsoft’un ChatGPT yapay zeka destekli arama motoru Bing’e ilişkin son zamanlarda ardı ardına farklı gündemlerde konular ortaya çıkmıştı. Bu gündemlerden en ilginci ise yapay zekanın belli bir sayı sonrasında agresifleşerek kullanıcıya hakaret etmeye başlaması idi. Hatta yine aynı şikayet kapsamında başka bir kullanıcı ise Bing’in oldukça egolu bir yapay zekaya sahip olduğunu söylemişti. Tüm bu şikayetler belirli bir soru sayısından sonra Bing’in gösterdiği agresif tutumların sonucuydu. Ancak bu ifadelerin üzerine Bing üzerinde düzenlemeler yapan Microsoft tüm bunları aşmış olacak ki bugün artık günlük 100 milyonun üzerinde kullanıcıya aktif arama motoru hizmeti sunabiliyor.

Google’ı Geçebilir

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un popüler arama motoru Bing, ChatGPT desteği ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Arama motoru Bing’e ChatGPT entegrasyonu getirildikten sonra artık kullanıcılar Bing üzerinden ChatGPT’ye sorular yöneltebiliyor. Bunun akabinde arama motorundan yararlananların sayısı gün geçtikçe artarken Microsoft bugün yei bir sayı açıkladı ve Bing’in günlük 100 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı. Henüz Google ile boy ölçüşemese de bu rakam yine de Microsoft için oldukça anlamlı. Hatta Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Chromium tabanlı Edge, son yedi çeyrektir büyüme eğiliminde ve Bing ile Edge arasındaki entegrasyonun iyileşmesi internet tarayıcısının popülaritesini daha da artırabilir. Ayrıca Bing’in ulaştığı sonuçlar, tarihinin en yüksek kalitesine ulaşarak artık Google ve Google Chrome’a daha sağlam bir rakip olabileceğini gösteriyor. Diğer yandan 16 Mart tarihinde Microsoft’tan yapay zeka teknolojilerine dair yeni bir açıklama bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz