Pisir Nedir? Pisir Nasıl Kullanılır?

Gastronomi alanında faaliyet gösteren Aralco Group tarafından hayata geçirilen Pişir uygulaması, insanların evde yemek hazırlamasını hızlandırıyor. Peki ya yeni nesil evde yemek pişirme ve gıda alışverişi uygulaması Pişir nedir? Nasıl kullanılır?

Pişir Uygulaması Nedir?

Pişir, Türkiye’nin yemek alışkanlıklarını değiştirebilecek, dünyada benzeri olmayan bir yapıya sahip. Uygulama içerisinde yalnızca yemek değil, yemeklerin hazır malzemelerini sipariş edebiliyorsunuz. “Aç, birleştir, pişir” sloganı ile yola çıkan uygulama, kullanıcıların mutfakta geçirdiği zamanı azaltıyor. Ayrıca şirket, yemeklerin tariflerini de uygulama içerisinde bulunduruyor.

Uygulama içerisindeki ürünler, sipariş edilen porsiyona göre tartılmış ve pişirmeye hazır şekilde teslim edilebilecek. Bu sayede zaman tasarrufu sağlanırken, gereksiz israf da önlenmiş olacak.

Pişir Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uygulamanın şimdilik yalnızca İstanbul içerisinde hizmet verdiğini belirtelim.

pisir-teknosafari-1

Pişir uygulamasını kullanmak için, adresinizi kaydetmeniz gerekiyor. Adresinizi net bir şekilde kaydettikten sonra, Kategoriler, Şefler & Restoranlar, Gurme Market olmak üzere üç seçenek bulunuyor.

‘Kategoriler’ seçeneğini incelediğimizde, karşımıza yemek çeşitleri geliyor. Bu menüde çorbadan deniz mahsüllerine kadar birçok seçenekten istediğimizi seçiyoruz. İstediğimiz yemeğin kategorisini seçtiğimizde ise karşımıza yemek seçenekleri sıralanıyor.

İstediğimiz yemeği de seçtikten sonra, karşımıza seçtiğimiz yemek ile ilgili detaylar çıkıyor. Yemeğin içeriği, gelecek malzemeler ve siparişin ortalama teslim süresini görebiliyoruz. Tüm bunların yanında yemeğimizi ve porsiyon adedini seçiyoruz. Sonrasında seçilen yemeğe göre ekstra garnitür de eklenebiliyor.

İstendiğiniz yemeği sipariş etmeden önce, yemeğin tarifini de yine Pişir uygulaması içerisinde görebilirsiniz. Sipariş öncesinde tarifi incelemekte fayda var. Bu şekilde sipariş verilen malzemeler en verimli şekilde kullanılabilir.

pisir-teknosafari-2

Pişir uygulaması içerisinde bulunan Gurme Market seçeneği, yakında açılacak. Bu menü altında istediğiniz malzemeleri tek tek seçip sipariş verebileceksiniz. Pişir, tamamen özel bir şekilde hazırlanmış malzemeleri, kullanıcının istediği şekilde yıkayıp, dilimleyip, kesip yalnızca pişirmeye hazır bir şekilde teslim ediyor.

Uygulama içerisinde hizmet veren şefler ve restoranlar şu an için sınırlı. Şirket tarafından belirtilenlere göre uygulama içerisinde bulunan seçenekler artarken, hizmet verilen alan da her geçen gün büyüyecek.

İlginizi Çekebilir:

Türkiye’nin İlk ve Tek Yeni Nesil Yemek Pişirme Uygulaması: pişir!

Yemeksepeti, Teknoloji ve İnovasyon Merkezi Kuruyor!

Getir, Şimdi İse Galatasaray ile Sponsorluk Anlaşması Yapıyor!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz