Çevrimiçi yemek sipariş platformu Yemeksepeti ‘Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ kuruyor. Şirket yönetimine yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre, bu adım şirketin teknoloji geliştiren şirket rolünü güçlendirecek ve global büyümenin önemli bir adımı olacak. Elde edilen bilgilere göre bu adım 1000 kişilik yeni istihdam yaratacak ve şirketi Türkiye’nin önemli teknoloji üreticileri arasına sokacak. Şirketin bu yatırım hakkında kısa süre içinde resmi açıklama yapması ve detayları paylaşması bekleniyor. 

2001 yılında çevrimiçi yemek siparişi sitesi olarak kurulan ve 20 yılkık tecrübesini bir adım öteye taşımayı hedefleyen Yemeksepeti’nin ‘Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’ kurmak için hazırlık içinde olduğu ve bu yatırımla hem yeni istihdam hem de global büyümenin önü açılacağı ifade edildi.

Geri sayım başladı

Yemeksepeti’nin teknoloji ve inovasyon merkezi kuracağı haberi şirkete yakın kaynaklardan elde edilse de, şirketin şu an için bu konu hakkında yapmış olduğu resmi bir açıklama bulunmuyor. Kaynakların aktardığı detaylara göre, Yemeksepeti, tüm dünya için teknoloji geliştiren merkezlerden biri olarak konumlanacak “Yemeksepeti Teknoloji ve İnovasyon Merkezi” için geri sayıma başladı bile. 

Şirket içinden elde edilen detaylara göre, bu yeni oluşumla birlikte Yemeksepeti, Türkiye’deki 20 yıllık başarı hikayesini globale taşımayı planlıyor. Yemeksepeti Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nin 1 sene içerisinde 1.000 kişilik istihdam ile Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmayı hedeflediği ve çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor.

2001’de kurulan ve Mayıs 2015’te online yemek sipariş platformu Delivery Hero’nun bünyesine katılan platform, 2019 yılında ‘Banabi’ isimli çevrimiçi market hizmetini aktif etmişti.

İlginizi Çekebilir:

Görme Engelliler, Özel Erişilebilirlik Entegrasyonu Sayesinde Yemeksepeti ’nde Rahatlıkla Sipariş Verebiliyor

Yemeksepeti, Kuryelerini Büro Çalışanı Olarak Gösterdiği Gerekçesiyle Boykot Ediliyor 

Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın, Yaşanan Siber Saldırı Olayıyla İlgili Sessizliğini Bozdu!

Sahte WhatsApp, içinde hiçbir şey olmayan uygulama ve işsizler için en saçma uygulamalar:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz