Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Riot Games, oyunseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği espor ligi yayın hakları için popüler oyun yayıncılığı platformlarından Nimo TV ile yayın ortaklığı anlaşması yaptı.

Riot Games, Türkiye’nin en büyük espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi (VFŞL) yayınları için, tamamen oyun severlere yönelik bir eğlence platformu olan Nimo TV ile yeni bir ortaklık kurdu. Çin’in en popüler oyun yayıncılığı platformu olan HUYA şirketi çatısı altında bulunan Nimo TV, büyük ve aktif bir yayıncılık topluluğuna sahip. HUYA’nın oyun yayıncılığındaki başarısını farklı mecralara da taşıyan platform, yetenek gösterileri, animeler ve açık hava aktiviteleri gibi diğer eğlence türlerinde de içerikler sunuyor.

Hayata geçirilen iş birliğiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul:

“Taraftarlarımızla birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ettikçe, VFŞL’yi hayranlarımıza sunacak yeni platformlar ve dağıtım kanalları ile ortaklık kurmaktan heyecan duyuyoruz. En iyi yayıncılar ve takımların yanı sıra espor ve etkinliklere dair harika içerikleri kitlemizle buluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

Nimo TV Türkiye Ülke Müdürü Jay ChengJie ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Nimo TV’nin 2020 VFŞL Sezonu’nun ana ortağı olmasından mutluluk duyuyoruz. Nimo TV, Riot Games’le birlikte League of Legends severlere kaliteli bir izleyici deneyimi sunmayı hedefliyor.”

Vodafone FreeZone Şampiyonluk ligi mücadeleleri, bu süreçten itibaren de diğer online platformlarda da yayınlanmaya devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

Riot Games,  Sezon Ortası Turnuvası’nı (MSI) Gerçekleştirmeyeceğini açıklamıştı

Riot Games, 24 Nisan’da koronavirüs salgını sebebiyle aldığı önlemlere bir yenisini daha eklemişti. Şirket, küresel anlamda en büyük etkinliklerinden olan Sezon Ortası Turnuvası ‘nı (MSI 2020) iptal kararı almıştı.

Dünyanın dört bir yanındaki espor severleri bir araya getiren etkinlik, ilk aşamada Mayıs ayından Temmuz ayına ertelenmişti. Sağlık otoritelerinden yerel hükümetlere, bölgesel liglerden seyahat uzmanlarına kadar konuyu kapsamlı bir şekilde ele alan Riot Games, tüm uzmanların görüşleri doğrultusunda 2020 MSI etkinliğini iptal etme kararı aldığını açıklamıştı.

ilginizi Çekebilir:

Riot Games’in beklenen oyunu Valorant, kapalı beta dönemine başlıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz