LoL ve Valorant gibi oyunların sahibi olan Riot Games, World of Tanks’in yaratıcısı Wargaming Sydney’i resmen satın aldı.

Dünyanın en büyük yapımcılarından birisi olan Riot Games, çatı şirketi Tencent’ın desteğiyle oyunlarına sürekli olarak yatırımlar yapıyor ve oyun severlerin memnuniyeti için masraftan kaçınmıyor. Şirket hem oyun severlerin beğenisine sunduğu LoL ve Valorant gibi oyunların PC ve mobil sürümleri için hem de reklam ve yerelleştirme konusunda işinde uzman kişilerle çalışıyor.

Kendini geliştirmeyi ilke edinen Riot Games, geçtiğimiz dönemlerde hem Valorant’ın menüsünü tamamen yenilediğini duyurmuş, hem de LOL için yeni karakterlerini tanıtmıştı. Son dönemde yeniliklerle adından söz ettiren şirket, şimdi de dünya devi bir oyun şirketini bünyesine kattığını açıkladı.

Riot Games, World of Tanks’in Geliştirilmesinde Çalışan Wargaming Sydney’in Yeni Sahibi Oldu

TheGamer’ın hazırladığı habere göre Riot Games, Belarus merkezli oyun firması Wargaming Sydney’i resmen satın aldı. Uzun süredir konuşulan satın alma bugün tamamlandı ve Wargaming Sydney’in adı resmi olarak Riot Sydney olarak değiştirildi. Bir süredir Kıbrıs’ta yer alan Wargaming Sydney’in merkez binasının da bu satın alımın ardından tekrardan Sidney’e taşınması kararlaştırıldı.

Tüm bunlara ek olarak Riot Games ve dolasıyla Tencent Games, Wargaming Sydney’in dünyaca ünlü oyunları World of Tanks, World of Warships ve World of Warplanes’in geliştiricisi olan stüdyonun sahibi oldu. Şirketin oyunları tek bir çatı altında birleştireceği dedikodusu şimdiden konuşulmaya başlasa da Riot Games yetkilileri sadece Wargaming Sidney ofisinin alındığını belirtti. Ancak anlaşma hakkında ortaya çıkan bilgilere göre Wargaming Sydney’in tüm oyunlarındaki hesaplar, yakın bir gelecekte Riot Games’in altyapısını kullanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz