Çarşamba, Aralık 2, 2020
Ana Sayfa Girişim Sağlık girişimleri VivaTechnology organizasyonunda buluşacak

Sağlık girişimleri VivaTechnology organizasyonunda buluşacak

Sağlık girişimleri , Paris’te düzenlenecek VivaTech 2020’de dünyanın en iyi yatırımcıları, şirketleri ve teknoloji liderleriyle bir araya gelecek. Sanofi, sponsorları arasında yer aldığı VivaTech 2020 etkinliğine Türk sağlık girişimleri için yatırım fırsatı sunacak.

Sağlık girişimlerini desteklemek amacıyla birçok çalışma yapan Sanofi, bu alandaki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Kısa süre önce Pharm-Up programını hayata geçiren şirket, şimdi de sağlık girişimleri için dünyanın lider teknoloji şirketleri ve yatırımcılar ile buluşma fırsatı sunuyor.

Sanofi tarafından başlatılan yeni programa başvuru yapan start-up’lar 11-13 Haziran 2020’de Paris’te düzenlenecek VivaTech’te yatırımcılarla bir araya gelecek. Sağlık girişimleri  , girişimcilik ekosisteminin önde gelen oyuncuları, şirketler ve yatırımcılar ile bir araya gelecek.

Sanofi tarafından global ölçekli yürütülen başvuru sürecine katılan Türk girişimciler, başvurularının olumlu değerlendirilmesi halinde etkinliğe katılım hakkı elde edecek. Seçilen sağlık girişimleri VivaTech sponsoru Sanofi’nin davetlisi olarak etkinliğe katılabilecek.

Türk start-up’ların global ölçekli yatırımcı ağı ve girişimcilik ekosistemiyle buluşmasına olanak tanıyacak etkinlik start-up’lara birçok fırsat sunacak. Katılımcılar elde ettikleri ücretsiz giriş hakkı ile girişimlerini uluslararası yatırımcılara tanıtabilecek. Bu sayede daha fazla yatırım almaları, girişimlerini büyütmeleri ve uluslararası bir faaliyet yürütmeleri mümkün olabilecek. Program süresince seçilen girişimcilere aynı zamanda mentoring desteği de sunulacak.

Başvurular 7 kategoride değerlendirilecek

Programa katılacak girişimler, aşağıdaki kritelerde değerlendirilecek.

1.İlaç kullanımını hasta yaşamlarına sorunsuz bir şekilde entegre ederek, enjekte edilebilir biyolojik ürünlerle tedavi sonuçlarını nasıl en üst düzeye çıkarabiliriz?

2.Sağlık meslek mensupları ve tıbbi tanıtım sorumluları arasındaki iletişim ağını nasıl geliştirebiliriz?

3.Daha sağlıklı bir dünya için aşı kapsamını nasıl artırabiliriz?

4.Kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri geliştirebilmek için tüketici duygu ve davranışlarını nasıl daha iyi anlayabiliriz?

5.Klinik araştırmaları hastaların yaşam alanlarına nasıl dahil edebiliriz?

6.Multipl Miyelom için tedavi öncesi, sırası ve sonrasında hasta deneyimini gerçek zamanlı ve sağlıklı bir biçimde nasıl resmedebiliriz?

7.İş ve pazarlama iç görülerinin oluşturulması için makine öğrenmesini nasıl geliştirebiliriz?

Sanofi Start-up destekleri 

sanofi startup

Sanofi startup destekleri etkinliğe katılım ile sınırlı değil. Sanofi tarafından seçilen start-up’lar VivaTech 2020 etkinliğinde teknolojilerini Sanofi standında sergileme imkanına sahip olacak. Bu alanda  iş çözümlerini Sanofi’nin üst düzey yöneticileri ve önemli paydaşlarından oluşan bir değerlendirme komitesine sunma şansını da edinecek. Sanofi yetkilileri, girişimcilere stratejik mentoring ve rehberlik yapacak. Girişimcilerin iş modellerini büyütmesine katkı sunacak.

Ücretsiz olan başvuru süreci 28 Şubat’a kadar devam edecek. İnovasyon ile sağlık çözümlerini birleştiren inovasyonlar, 7 kategoride değerlendirilerek belirlenecek. Başvurular https://challenges.vivatechnology.com/en/challenges/sanofi adresi üzerinden yapılabilecek.

blank

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deezer, 2020’nin En’lerini ve Kullanıcıların Müzikal Hayvan İkizi’ni Açıkladı

Online müzik akış platformu Deezer, 2020 yılında en çok dinlenenleri açıkladı. Deezer, platformda en çok dinlenen içeriklerin yanı sıra ayrıca, her kullanıcının kendine has...

Ford, Türkiye’nin İlk Batarya Montaj Fabrikasını 2022’de Hayata Geçirecek

Ford Otosan, Türkiye’de açılacak ilk ‘Batarya Montaj Fabrikası’ için çalışmalara başladığını duyurdu. Elektrikli otomobillere dönüşüm sürecinde büyük önem arz edeceği ifade edilen fabrikanın, 2022...

YouTube Bağış ile Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlara Destek Olunacak

YouTube Bağış ismiyle anılan özellik sayesinde içerik üreticileri videolarında kâr amacı gütmeyen kurumlar için destek toplayabilecek.  YouTube Bağış ile YouTube İş Ortağı Programı’nda yer alan...

Bitcoin, 20 Bin Dolar Sınırına Dayandı 

Kısa bir süre önce 19 bin 857 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, 20 bin dolar sınırına dayandı. Yükselişine devam ederek 19 bin...

Spotify, Kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ Listelerini Yayınladı 

Bu yılın en çok dinlenen müzik ve ‘podcast’ yayınlarını açıklamasının ardından Spotify, kişisel ‘2020 Yılı Özeti’ listelerini de yayınladığını duyurdu. Kişiselleştirilmiş listelerin; kullanıcıların yıl...