saglik girisimleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sağlık girişimleri , Paris’te düzenlenecek VivaTech 2020’de dünyanın en iyi yatırımcıları, şirketleri ve teknoloji liderleriyle bir araya gelecek. Sanofi, sponsorları arasında yer aldığı VivaTech 2020 etkinliğine Türk sağlık girişimleri için yatırım fırsatı sunacak.

Sağlık girişimlerini desteklemek amacıyla birçok çalışma yapan Sanofi, bu alandaki faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Kısa süre önce Pharm-Up programını hayata geçiren şirket, şimdi de sağlık girişimleri için dünyanın lider teknoloji şirketleri ve yatırımcılar ile buluşma fırsatı sunuyor.

Sanofi tarafından başlatılan yeni programa başvuru yapan start-up’lar 11-13 Haziran 2020’de Paris’te düzenlenecek VivaTech’te yatırımcılarla bir araya gelecek. Sağlık girişimleri  , girişimcilik ekosisteminin önde gelen oyuncuları, şirketler ve yatırımcılar ile bir araya gelecek.

Sanofi tarafından global ölçekli yürütülen başvuru sürecine katılan Türk girişimciler, başvurularının olumlu değerlendirilmesi halinde etkinliğe katılım hakkı elde edecek. Seçilen sağlık girişimleri VivaTech sponsoru Sanofi’nin davetlisi olarak etkinliğe katılabilecek.

Türk start-up’ların global ölçekli yatırımcı ağı ve girişimcilik ekosistemiyle buluşmasına olanak tanıyacak etkinlik start-up’lara birçok fırsat sunacak. Katılımcılar elde ettikleri ücretsiz giriş hakkı ile girişimlerini uluslararası yatırımcılara tanıtabilecek. Bu sayede daha fazla yatırım almaları, girişimlerini büyütmeleri ve uluslararası bir faaliyet yürütmeleri mümkün olabilecek. Program süresince seçilen girişimcilere aynı zamanda mentoring desteği de sunulacak.

Başvurular 7 kategoride değerlendirilecek

Programa katılacak girişimler, aşağıdaki kritelerde değerlendirilecek.

1.İlaç kullanımını hasta yaşamlarına sorunsuz bir şekilde entegre ederek, enjekte edilebilir biyolojik ürünlerle tedavi sonuçlarını nasıl en üst düzeye çıkarabiliriz?

2.Sağlık meslek mensupları ve tıbbi tanıtım sorumluları arasındaki iletişim ağını nasıl geliştirebiliriz?

3.Daha sağlıklı bir dünya için aşı kapsamını nasıl artırabiliriz?

4.Kişiselleştirilmiş sağlık çözümleri geliştirebilmek için tüketici duygu ve davranışlarını nasıl daha iyi anlayabiliriz?

5.Klinik araştırmaları hastaların yaşam alanlarına nasıl dahil edebiliriz?

6.Multipl Miyelom için tedavi öncesi, sırası ve sonrasında hasta deneyimini gerçek zamanlı ve sağlıklı bir biçimde nasıl resmedebiliriz?

7.İş ve pazarlama iç görülerinin oluşturulması için makine öğrenmesini nasıl geliştirebiliriz?

Sanofi Start-up destekleri 

sanofi startup

Sanofi startup destekleri etkinliğe katılım ile sınırlı değil. Sanofi tarafından seçilen start-up’lar VivaTech 2020 etkinliğinde teknolojilerini Sanofi standında sergileme imkanına sahip olacak. Bu alanda  iş çözümlerini Sanofi’nin üst düzey yöneticileri ve önemli paydaşlarından oluşan bir değerlendirme komitesine sunma şansını da edinecek. Sanofi yetkilileri, girişimcilere stratejik mentoring ve rehberlik yapacak. Girişimcilerin iş modellerini büyütmesine katkı sunacak.

Ücretsiz olan başvuru süreci 28 Şubat’a kadar devam edecek. İnovasyon ile sağlık çözümlerini birleştiren inovasyonlar, 7 kategoride değerlendirilerek belirlenecek. Başvurular https://challenges.vivatechnology.com/en/challenges/sanofi adresi üzerinden yapılabilecek.