Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung, ilginç bir telefon tasarımı üzerinde çalışmalarına başladı. Edinilen bilgilere göre Samsung 3D sarmal bir ekran üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Daha önce hiç görülmemiş bir telefon üzerinde çalışmalarına başlayan Samsung’un ekran tasarımı oldukça ilginç. 3D sarmal ve tam ekran tasarımlı bir telefon üzerinde çalışan firmanın, cihazı yine Galaxy serisine dahil edeceği konuşuluyor. Aynı zamanda cihazda kenar dokunmatiği konusunda kullanımı zorlaştırmayacak denemeler yapıldığı yine edinilen bilgiler arasında.

Samsung yeni tasarımında ekranı kenarlara taşıyarak kullanım alanını büyütmeye yönelmiş durumda. 3D sarmal ekran ve yan çerçeve dokunmatiğinin yanlışlıkla dokunma ve hasar görme ihtimaline karşı çalışmalar sürdürülüyor. Firma ayrıca alt ve üst çerçeveleri de tamamen çıkarmak istiyor bu durum da Samsung’un işini daha da zorlaştırıyor.

Samsung’un 3D sarmal bir ekran tasarımına sahip olmak için patent başvurusunun yapıldığı da belirlendi. Yapılan başvuruda telefonun fiziksel düğmelerinin tamamen kalktığı da görülüyor. Ayrıca patenti alınan cihazda selfie kamerasının olmaması da kameranın ekran altına monte edileceği sinyalini veriyor. Apple, daha önce böyle bir patent başvurusunda bulunmuştu. Firmalar teknolojik gelişmelere paralel olarak çeşitli denemeler yapıyor.

Üzerinde çalışılan modelle alakalı Samsung’tan henüz resmi bir açıklama gelmedi, ancak çalışmaların önümüzdeki yıla yetişmeyeceği Samsung’tan alınan bilgiler arasında yer alıyor.