Okuma Süresi
1 dakika

Samsung Galaxy Fold 2’nin beklenenden erken gelebileceği haberi ortaya çıktı. Şirketin önümüzdeki şubat ayında ABD’nin San Francisco eyaletinde düzenleyeceği Unpacked 2020 etkinliğinde Galaxy S11 ile birlikte Galaxy Fold 2’yi de tanıtması bekleniyordu. Ancak yeni bir gelişme Galaxy Fold 2’nin daha erken raflara çıkabileceğini öngörüyor.

Yonhap internet sitesinin aktardığına göre, Samsung Galaxy Fold 2, Galaxy S11 ve Galaxy S20 ailesiyle tanıtılacak ancak, şirketin Motorola Razr gibi dikey katlanabilir ekranlı cihazını piyasaya daha önce süreceği belirtiliyor. Tanıtımdan hemen sonra raflarda yerine alacak cihazın, satışa çıkmaya hazır olduğu ve amiral gemisi telefonlarından erken piyasaya sunularak ses getirmeyi planlandığı söyleniyor. Cihaz 11 Şubat 2020’de tanıtılacak ve muhtemelen kısa süre sonra tüketiciyle buluşacak.

Samsung Galaxy Fold 2’nin ekranında ultra ince gerçek cam kullanacak. Böylece cihazın ekranı çok daha düz ve berrak bir görüntüye kavuşacak. Bu sayede çizilmelere daha dayanıklı olacağı söylenen cihaz aynı zamanda katlanma çıkıntısı oluşturmayacak. Daha önce sızdırılan bilgilere göre cihaz 850 dolardan tüketiciyle buluşacağı düşünülen cihazın yapılan son açıklamalardan sonra 1.000 dolardan piyasaya sunulması bekleniyor.