ParamPOS İşlem Hacmi
Okuma Süresi
3 dakika

Ödeme hizmetleri sunan Param, 2020 yılı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; 2020’nin Aralık ayında ‘ParamPOS’ üzerinden yapılan işlem hacmi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 595 artış gösterdi. ‘ParamPOS’ ile yapılan işlem adedinin ise 13 kat arttığı kaydedildi. Şirket, ‘ParamKart’ ile yapılan işlem hacminde de 2020 yılında yüzde 21.4’lük bir yükseliş kaydedildiğine işaret etti. Lansmanı geçen yıl Ekim ayında gerçekleşen ‘ParamKredi’nin ise yıl içerisinde 80 milyon TL kredi başvurusu aldığı belirtildi.  

‘TURK Elektronik Para AŞ’nin Türkiye’nin ilk dijital bankası olma yolunda ilerleyen markası ‘Param’, 2020 yılı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; 2020’nin Aralık ayında ‘ParamPOS’ üzerinden yapılan işlem hacmi, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 595 artış gösterdi. İşlem hacminin, yıllık bazda ise yüzde 95 yükseldiği ifade edildi. ‘ParamPOS’ ile yapılan işlem adedinin ise 13 kat arttığı kaydedildi. Şirket, ‘ParamKart’ ile yapılan işlem hacminde de 2020 yılında yüzde 21.4’lük bir yükseliş kaydedildiğine işaret etti. ‘ParamKart’ işlem hacmi, yıllık bazda da yüzde 20 yükseldi. Böylece 2020 yılında aracılık edilen ödeme hizmetleri hacmi, 15 milyar TL’ye ulaştı. 

Ayrıca 2020 yılının Ekim ayında lansmanı gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk dijital kredisi ‘ParamKredi’ye de yoğun bir ilgi gözlemlendi. ‘ParamKredi’, 2020 yılında 80 milyon TL kredi başvurusu alırken 20 milyon TL’lik kredi hacmine ulaştı. ‘Param’ müşteri sayısındaki ve müşteri memnuniyetindeki artışın da sürdüğü dile getirildi. Söz konusu dönemde, ‘ParamPOS’ta başarılı işlem adedi 4 katına çıkarken müşteri memnuniyeti oranı da yüzde 100’e yakın arttı. Benzer şekilde, ‘ParamPOS’un müşteri sayısı da 2020 yılında 2 katına çıktı.  

Param Kurucusu Emin Can Yılmaz: “ParamKart tarafında işlem hacmi, 8 kata yakın artış gösterdi”

ParamKart İşlem Hacmi

Öte yandan; özel günler kapsamında büyük indirim ve kampanyaların devreye alındığı Kasım ayı, ‘Param’ tarafında da en çok işlem hacminin gerçekleştiği ay oldu. Kasım ayında platformda, dakikada 8 bin 500’ün üzerinde işlem ve 736 milyon liralık işlem hacmi gerçekleşerek rekor kırıldı. 2020 yılı genelinde en çok alışveriş yapılan üç sektör; ticaret, gıda ve tekstil olurken en çok alışveriş yapılan saatler ise 20.00-23.00 arası oldu. 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Param Kurucusu Emin Can Yılmaz, açıklamasında “2020 yılı kuşkusuz dünya genelinde çetin sınavların verildiği hafızalara kazınan bir yıl oldu. Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız süreçte, pek çok şey gibi tüketici alışkanlıkları da değişti. E-ticaretin yükselişe geçmesi ile Param olarak bizler de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bir yandan çözümlerimizi geliştirirken, bir yandan da sektörde bir ilk olan ParamKredi’yi devreye aldık ve neredeyse her gün yeni rekora imza attık. Bugün mevduat dışında bankaların sunduğu tüm hizmetleri sunabilen yapımızla sektör oyuncuları arasından sıyrılıyor ve adeta dijital bir banka gibi konumlanıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız neticesinde başarılı büyüme grafiğimiz 2021 yılında da devam ediyor. 2021 yılının Ocak ayında ParamPOS’ta işlem adedimiz 2020 yılının aynı ayına kıyasla 22 kat artarken, işlem hacmimiz de 6 kat artış gösterdi. 2021 yılının ilk ayında ParamPOS’ta işlem hacmimiz aylık yüzde 49 artışla 800 milyon TL’yi aştı. ParamKart tarafında ise işlem hacmi geçen yılın aynı ayına kıyasla 8 kata yakın artış gösterdi” ifadelerini kullandı.  

Yılmaz, daha sonra açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “ParamKredi tarafında da yılın ilk ayında 20 milyon liralık kredi başvurusu aldık. 2021 yılında da trendleri takip eden değil, yeniliklerin öncüsü olan bir marka olarak ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

Dijital Finansman Şirketi ParamKredi e-ticarete Yenilikler Ekliyor

‘Mastercard’ ve ‘İhtiyaç Haritası’ İş Birliğiyle Kurulan ‘El Ele Destek Hareketi’ Platformu Faaliyete Başlıyor!

Kullanıcıların Yüzde 42’si, Kamuya Açık Bir Wi-Fi Üzerinden Finans Uygulamalarına Giriş Yapıyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz