5/5 - (1 değerlendirme)
Okuma Süresi
1 dakika

Playstation Blog üzerinden yapılan açıklama ile 16 Mayıs’ta Playstation Arayüzünün PC’ye geleceği duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız Ghost of Tsushima Director’s Cut ile birlikte Playstation Arayüzünün de 16 Mayıs tarihinde PC’ye geleceği Playstation Blog üzerinden yapılan açıklama ile resmi olarak duyuruldu.

Playstation Blog’da yapılan duyuruya göre; Çapraz oyun desteği sayesinde, Windows PC’lerdeki Legends oyuncuların hem PlayStation 4, hem de PlayStation 5 konsollarındaki oyuncularla takım oluşturabileceği ve iletişim kurmak için oyun içi sesli sohbeti kullanabileceği belirtildi. Bu özelliklere erişmek için ise PlayStation Network hesabınızda oturum açmanız gerekecek.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, arkadaş listenizi, kupalarınızı, ayarlarınızı ve profilinizi içeren PlayStation arayüzünü kullanan PC’deki ilk PlayStation oyunu olma özelliği taşıyor. Windows PC’lerde kullanılabilen bu özelliğe oyun içi menüden veya klavye aracılığıyla “Shift + F1” kısayolunu kullanarak erişilebilecek. Oyunu oynarken, tıpkı PlayStation konsollarında olduğu gibi PlayStation Kupaları kazanılabilecek.

Ayrıca PC’deki Ghost of Tsushima Director’s Cut kupaları, PlayStation 5 konsollarındaki oyunla aynı kupaları barındıracak. Bunlara ek olarak PlayStation Arayüzünün PC sürümü, Steam ve Epic Games’teki Başarılar için de tam desteğe sahip olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz