Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung Galaxy S20 serisinin ortanca üyesi Galaxy S20+’ın DxOMark testindeki kamera performansı, beklentilerin oldukça üzerinde çıktı. 

Teknoloji üreticisi Samsung’un yeni amiral gemi serisi Galaxy S20’lerin kamera performanslarının oldukça iyi olduğu telefonların özelliklerinin açıklandığı günden bu yana en çok konuşulan şeylerin başında geliyordu. DxOMark testlerine giren Samsung Galaxy S20+, 1600’den fazla fotoğraf ve 2 saatlik videolar sonucunda, söylenildiği kadar iyi bir kamera performansına sahip olduğunu ortaya koymuş oldu. Akıllı telefonların kameralarını test eden DxOMark’ın ekibi tarafından incelenen Galaxy S20+ testleri, kamerasının beklentilerin üzerinde olduğunu göstermiş oldu.

DxOMark ekibi, daha önce de Galaxy S20 Ultra’yı test etmişti. Ancak tüketiciler tarafından pek de önemsenmeyen Galaxy S20 Ultra’nın aldığı puan beklentilerin altındaydı. Galaxy S20+ için gerçekleştirilen testlerde ise daha tatmin edici sonuçlara ulaşıldı. 

Galaxy S20+ DxOMark kamera testi

DxOMark ekibi, Galaxy S20+ ile 1600’den fazla fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. Gece, gündüş ya da açık kapalı ortam fark etmeden yapılan çekimler dışında ekip ayrıca, Galaxy S20+’ın kamerasıyla 2 saatlik video çekimi de yaptı. DxOMark’ın yaptığı testler sonucunda Galaxy S20+’ın kamera performans sonuçlarına ulaşıldı.

Gerçekleştirilen testler sonucunda Samsung Galaxy S20+’ın video çekim performansına 100 puan verildi. Galaxy S20+’ın kamera performans puanı ise 127 puanla sonuçlandı. DxOMark’ın elde ettiği verilere göre Samsung Galaxy 20+’ın genel ortalama kamera performansının 118 olduğu açıklanıyor. Galaxy S20+’ın puanı serinin en iyi modeli olan Galaxy 20 Ultra’nın 4 puan altında kalıyor. Ancak Galaxy S20+’ın bu puanı bile pek çok tüketiciyi memnun etmeye yetiyor. DxOMark ekibi, telefonun genel anlamda, oldukça kaliteli fotoğraflar çektiğini ve Galaxy S20 Ultra ile aralarında çok büyük bir farkın bulunmadığını aktarıyor. Ancak elbette ki Galaxy 20 Ultra’nın bazı noktalarda çok daha etkili sonuçlar ortaya koyduğunu aktarıyor. 

Galaxy S20+’ın dikkat çeken kamera özellikleri

Güney Koreli teknoloji üreticisinin son amiral gemisi serisinin ortanca üyesi olan Galaxy S20+, dörtlü bir arka kamera kurulumuyla tüketicilerle buluşuyor. 64 MP ISOCell S5KGW2, 12 MP ISOCell S5K2LA ile 12 MP Sony IMX555 olan bu arka kamera kurulumunda bir de ToF sensörü yer alıyor. Bu özellikleriyle oldukça iddialı fotoğraflar çeken Galaxy S20+ ayrıca 8K çözünürlüğünde de video çekimi yapabiliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Uygun Fiyatlı ve Özellikleriyle Dikkat Çeken Galaxy M11’i Satışa Sundu

Samsung, Apple Music’i Smart TV’lere Ekleyen İlk TV Markası Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz