Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Yakın zamanda tanıtılacak olan Samsung Galaxy S23 ailesinin sahip olacağı arayüz One UI 5.1’in getireceği özellikler sızdırıldı.

Samsung’un amiral gemisi serisi S’in en yeni üyeleri, Şubat ayının ilk gününde küresel çapta tanıtılacak. Galaxy S23 ailesinin çıkışına çok az bir süre kala bazı özellikleri sosyal medyaya sızdırıldı.

Yeni One UI güncellemesi, cihaz kutudan çıkar çıkmaz Galaxy S23 serisi kullanıcılarına sunulacak. Güncellemenin bazı önemli yeni özellikler ile geleceği de söyleniyor.

Kamera Uygulamasında Birkaç Yeni Özellik

Kamera uygulamasına selfie’lerinizin gölgesini ayarlayabilen bir “Efektler” seçeneği eklenecek. Güncelleme aynı zamanda Gelişmiş Menü seçeneğinde kullanıcıların Galaxy S23 serisi cihazlardan herhangi bir ayrıntıyı sıkıştırmadan yüksek çözünürlüklü görüntüler çekmelerine imkân sağlayan Expert RAW desteğini de getirecek.

Galeri Uygulamasına Paylaşımlı Albümler Seçeneği

Galeri uygulamasına ailenizle fotoğraf paylaşmayı kolaylaştıran bir Paylaşımlı Aile Albümü özelliği gelecek. Galeri uygulaması, paylaşılan aile albümünüzdeki yüzleri tanıyıp fotoğraf eklemenize de imkân tanıyacak. Bunun yanında, bir ailedeki her kullanıcı 5 GB bulut depolama alanına sahip olacak.

Ayrıca görüntülerdeki gölgeleri ve yansımaları otomatik olarak temizleyen bir özellik de galeri uygulamasına geliyor. Galeri uygulaması, belirli medya dosyalarını GIF’lere dönüştürmeye yarayan bir araca sahip olacak.

Bir görselin veya videonun konum ve zaman ile ilgili detayları içeren meta verileri, yukarı kaydırılarak erişilebilir olacak. Galerinin arama kısmında aynı anda birden fazla kişi aranabilecek. Galeri uygulaması, aldığınız ekran görüntülerini kaydetmek istediğiniz klasörü seçme seçeneği de sunacak.

Tüm Galaxy Cihazlarına Şarj Durumunu Gösteren Bir Widget

Akıllı widget’lar, One UI 5.0’ın en çok dikkat çeken özelliklerinden biriydi. 5.1 ile kullanıcılar, tüm Galaxy cihazlarının pil durumunu doğrudan ana ekranda gösterecek yeni bir widget’a sahip olacaklar. Aynı zamanda güncellenmiş bir hava durumu widget’ı da güncellemede yer alacak.

iOS 16’nın ‘Birden Çok Kilit Ekranı’ Özelliğinin Benzeri

iOS 16’nın en çok sevilen özelliklerinden biri olan çoklu kilit ekranı tasarımları özelliği, One UI 5.1 ile Samsung S23 ailesine de geliyor.

Diğer yeniliklerin birçoğu ise gündelik kullanıcıya hitap eden özellikler değil.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz