Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Sosyal medyanın en ilgi çekici isimlerinden birisi olan ve hemen hemen her gün başka büyük bir açıklama ile gündem olan Elon Musk, yine yapacağını yaptı. Twitter’ı satın almasının ardından büyük değişiklikler yapan ve Twitter ile ilgili birçok kişiyi kızdıran Musk, bu kez tüm kullanıcıları etkileyecek bir bilgi verdi. Ünlü milyarder, bazı devlet kurumlarının Twitter verilerine erişim konusunda tam yetkiye sahip olduklarını söyledi.
Sosyal medya paylaşımlarının bazı devlet kurumlarının tam yetkiye sahip olup olmadığı konusu uzun bir süredir tartışılıyor. Tabi söz konusu tartışma, devlet kurumlarının böyle bir yetkiye sahip olmaları hakkında etik ve kişisel özgürlükler açısından da yürüyen bir tartışma söz konusu. Ancak Elon Musk, bu konuya da hiç beklenmedik bir şekilde cevap verdi. İşte detaylar!

Ünlü Milyarder Elon Musk ‘tan Büyük İtiraf

Dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk, ABD’li sunucu Tucker Carlson’ın programına katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Söylediği her söz ve attığı her adımla kendisi de her daim gündemde kalan Musk, Twitter hakkında oldukça önemli bir açıklamada bulundu. Twitter’ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, bazı devlet kurum ve kuruluşlarının Twitter üzerinde tam yetkiye sahip olduklarını söyledi. Hatta söz konusu kuruluşların verilere de erişebildiklerini itiraf etti. Ancak ünlü milyarder, kendisinin de bunun farkında olmadığını iddia etti. Bu durumu fark eder etmez hissettiklerini ise “Aklımı başımdan aldı” şeklinde ifade etti.

Yetkiyi Kim Verdi?

Bazı devlet kurum ve kuruluşlarının Twitter üzerinde tam yetkili olduklarının ortaya çıkmasının ardından bir diğer önemli soru daha akıllara takıldı. O da, bu yetkinin ne zaman ve kimler tarafından verildiği? Ancak maalesef bu konuda hiçbir bilgi söz konusu değil. Elon Musk’ın verdiği röportajın paylaşılan küçük bir bölümü ise şu şekilde:

Elon Musk: Devlet kurumlarının Twitter’da olup biten her şeyde tam erişime sahip olması aklımı başımdan aldı. Farkında değildim.

Tucker Carlson: DM’ler dahil mi?

Elon Musk: Evet.

Tucker Carlson’ın Elon Musk ile yaptığı röportajın tamamı ise önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz