Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son dönemde birçok teknoloji markası yoğun olarak katlanabilir ekran teknolojisine odaklanıyor. Bu konuda önemli çalışmalar yapan isimlerden birisi ise Samsung. Güney Koreli teknoloji devi Samsung hakkında ortaya atılan bir iddiaya göre, şirket bu yıl içinde bir katlanabilir ekranlı tablet tanıtabilir. Hatta Galaxy Z Tab olarak anılması beklenen tabletin Galaxy Z Fold serisinin büyük ekranlı bir versiyonu olabileceği düşünülüyor.
akıllı telefon ve tablet teknolojisinde önemli adımların atılmasını sağlayan Samsung ile ilgili son zamanlarda yine dikkat çeken bir gelişme daha yaşandı. Şirket hakkında daha önce de çeşitli sızıntılara ev sahipliği yapan bir kaynak, bu yıl Samsung’un çok büyük bir ihtimalle katlanabilir ekranlı bir tableti tanıtıma çıkaracağını iddia etti. İşte detaylar!

Galaxy Tab S9 Lansmanında Tanıtılacak

Son zamanlarda katlanabilir ekran teknoloji ile ilgili önemli çalışmalara imza atmaya hazırlanan Samsung’un önümüzdeki yıl birden çok katlanabilir ekranlı ürün planladığı iddia ediliyor. Sızıntılardan elde edilen bilgilere göre Samsung’un katlanabilir ekranlı tableti,  “Galaxy Z Tab” adını alacak ve yaklaşan Galaxy Tab S9 için gerçekleştirilecek lansmanda, bu ürün de tanıtılacak. Katlanabilir ekranlı tabletin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlardan en önemli farkı ise ekran boyutu olacak. Öyle ki, katlanabilir ekranlı tablette Galaxy Z Fold4’ün 7,6 inç ekranından daha büyük bir ekrana yer verileceği düşünülüyor. Diğer yandan donanım açısından bakıldığında ise günümüzün amiral gemisi sınıfındaki telefonlarında tercih edilen işlemci modeli ve RAM kapasitelerinin bu tablette de olacağı düşünülüyor.

Daha Önce de Düşünmüşlerdi

Hatırlanacağı üzere bundan birkaç yıl öncesinde de Samsung’un iki yerinden katlanabilen bir tableti gündeme gelmiş ve oldukça da merak uyandırmıştı. Söylentilere göre Samsung, iki kez katlanabilen ürünler üzerinde çalıştı. Hatta şirket bu çalışmaların olduğu dönemlerde katlanabilir tablet için patent de almıştı. Ancak şu andan bakıldığında artık bu iddiaların gerçeğe daha yakın olabileceği de ortada. Kısacası, eğer bu konuşulan iddialar gerçekleşecek olursa Samsung Galaxy Z Tab’ın ekranı iki noktadan katlanacak. Bu şekilde bir katlanma özelliği ise tabletin taşınabilirliğini artıracak. Eğer tüm bu iddialar doğruysa, buna ilişkin çalışmalar Samsung’un ilk lansmanında açıklanacaktır.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz