Sony, sanal gerçeklik dünyasında büyük bir etki yaratacak yeni VR başlığı PlayStation VR2’nin fiyatını ve çıkış tarihini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre 22 Şubat’ta satılmaya başlanacak cihaz, ABD’de 549 dolar, Avrupa’da ise 599 euro fiyat etiketine sahip olacak.

Yakın gelecekte hayatımızda önemli bir yer edinmesi beklenen sanal gerçeklik dünyasına yönelik hamleler, hız kesmeden devam ediyor. PlayStation’u bünyesinde barındıran Sony, bu alandaki öncü şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. Sony’nin yeni VR seti PlayStation VR2, uzun zamandır tüketiciler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu.

Geçtiğimiz aylarda yeni başlıklarıyla ilgili detayları açıklayan Sony, yaptığı paylaşımda cihazın 2023’ün ilk çeyreğinde geleceğini duyurmuştu. Çok kısa bir süre önce ise PlayStation VR2’nin çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaki bilgiler resmi olarak duyuruldu.

22 Şubat’ta Satılmaya Başlanacak PlayStation VR2’nin Fiyatları

Yapılan açıklamada yeni VR setinin 22 Şubat 2023’te piyasaya sürüleceği açıklandı. Sense denetleyicilere ve stereo kulaklıklara sahip PlayStation VR2, ABD’de 549 dolar (10.221 TL + vergi), Avrupa’da ise 599 euro (10.998 TL + vergi) fiyat etiketine sahip olacak. Ek olarak 49,99 dolara mâl olacak PSVR2 Sense denetleyici şarj istasyonu da ayrıca satışta olacak. Tüm bu bilgilerin haricinde standart modelin yanı sıra PlayStation VR2 Horizon Call of the Mountain paketinin 599 dolara, Avrupa’da 649 euro fiyatla satılacağı belirtildi.

Ön siparişler 15 Kasım tarihinde çevrimiçi PlayStation mağazasından verilebilecek. ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’taki müşterilerin ise direkt olarak PlayStation mağazasından sipariş verebileceği duyuruldu. Diğer pazarlarda cihazlar, perakendeciler aracılığıyla satın alınabilecek.

PlayStation VR2 Özellikleri

PlayStation VR2 birçok yeni ve dikkat çekici özellik ile kullanıcılara sunuluyor. Ürün, 110 derece görüş alanıyla gelen yeni sanal gerçeklik başlığı, 90 veya 120 Hz yenileme hızı oranı sunan iki adet 2000×2040 4K HDR OLED ekrana sahip. Göz takibi için ise dört adet kamera ve USB Type-C, 3D ses, başlıkta titreşim gibi özellikler de cihazda bulunuyor. PSVR2 Sense kontrol cihazında en dikkat çeken kısımlar arasında ise dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikler, hassas takip ve parmak dokunuşu algılama gibi özellikler yer alıyor.

PlayStation VR2 İle Duyurulan Oyunlar

 • The Dark Pictures: Switchback VR
 • Cities VR – Enhanced Edition
 • Crossfire: Sierra Squad
 • The Light Brigade
 • Cosmonious High
 • Hello Neighbor: Search and Resque
 • Jurassic World Aftermath Collection
 • Pistol Whip VR
 • Zenith: The Last City
 • After the Fall
 • Tentacular

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz