Apple 2020’nin sonbaharında iPhone 12 serisini çıkarmayı planlıyor. Şirketin çıkaracağı yeni telefon modellerinde ekranlar büyük ölçüde değişebilir.

ETNews’in haberine göre, yeni iPhone’lar daha ince bir ekrana sahip olacak. Ayrıca Apple telefonların boyutlarını büyütecek. iPhone 11 serisi 5,8 inç OLED, 6,1 LCD ve 6,5 inç OLED ekranlı üç modelden oluşuyor. Bunun şimdiye kadar 2020’de de aynı olacağı düşünülüyordu. Ancak yeni sızıntılara göre yeni iPhone modelleri 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç boyutunda olacak. Apple’ın yeni telefonlarının dokunmatik ekran devresi ayrı bir katmana ihtiyaç duymadan doğrudan OLED panelinde şekillendirilecek. Bu da telefonların daha ince olacağı yönündeki iddiaları güçlendiriyor. Tabi ki Apple’ın yeni iPhone 12 modellerinde daha ince ekran teknolojisini kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil.

Apple’ın iPhone 12 modellerinin ekranlarını Samsung’tan alacağı da iddialar arasında. Pro modellerde kullanılacak Samsung imzalı Y-OCTA ekranların cihazları daha hafif ve ince kılabileceği de söylenenler arasında.

2020’nin Apple için önemli bir yıl olması bekleniyor. Şirketin yeni telefon modellerinde iPhone 4’e benzer yeniden tasarlanmış bir metal çerçeve kullanacağı düşünülüyor. Ayrıca yeni iPhone’ların 5G destekli olacağı biliniyor.