ŞOK Marketler, 1.000 araçtan oluşan elektrikli teslimat aracı filosu kuruyor

ŞOK Marketler, 2021 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıkladı. Güvenilir ve kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla, müşterilerine en yakın mağazadan ulaştırmak üzerine kurduğu iş modeliyle Aralık sonu itibarıyla 81 ilde 9 bin 247 mağaza ve 31 depoya ulaşan ŞOK Marketler, 2022 yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

ŞOK Marketler, elektrikli teslimat filosu kuracağını açıkladı. Market zincirinin teslimat filosu 1.000 araçtan oluşacak ve Cepte ŞOK için kullanılacak. ŞOK Marketler’in duyurusuna göre, kurulacak filo, artan talebi karşılamak amacıyla hayata geçirilecek.

1.300 kişiye istihdam

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan ŞOK Marketler CEO’su Uğur Demirel, 1 yıla yakın bir süre Ar-Ge çalışması yapılan ve tasarımı tamamen kendilerine ait olan Cepte ŞOK Motor adlı araçların hizmet vermeye başladığını belirterek, şunları söyledi: “Son 2 yılda yaklaşık 60 milyon TL yatırım yaptığımız Cepte ŞOK’a, özellikle pandemiyle birlikte müşterilerimiz çok büyük teveccüh gösterdi ve bu ilgi artarak devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olacak elektrikli araç projemizle bir yandan karbon emisyonunu azaltmayı, diğer yandan alım/dağıtım operasyonlarında müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz. Şu anda filomuzda 1.000 araç bulunuyor. Bu projemizle yaklaşık 1.300 kişiyi istihdam etmeyi planlıyoruz.”

Bu arada, ŞOK Marketler kısa süre önce 2021 yılına ait finansal ve operasyonel sonuçlarını paylaştı. Buna göre, şirketin cirosu geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 33 artarak 28,4 milyar TL’ye ulaştı. Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 40 bin çalışanı ile hizmet vermeye devam eden ŞOK Marketler’in geçen yıl açılan 1.102 mağaza ile toplam mağaza sayısı 9 bin 247’ye yükseldi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz