Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Geçtiğimiz günlerde gündemimizde yer alan Tim Cook ve Elon Musk arasındaki gerilim çözülmüş gibi duruyor. Twitter’dan dolayı karşı karşıya gelen taraflar, nihayet bir araya geldi ve olaylar tatlıya bağlandı.

Elon Musk, son günlerde Apple hakkında yaptığı tartışmalı açıklamalarından dolayı gündemdeydi. Musk’a göre Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ediyordu. Aynı zamanda şirketin yüzde 30 gizli internet vergisi uyguladığını da ileri süren Elon Musk, Apple’a sert bir yaklaşım sergiliyordu.

Yaşanan son gelişmelerle Apple CEO’su Tim Cook’un, Musk’ı Apple Genel Merkezi’ne davet ettiği ve şirketi gezdirdiğini gözler önüne serdi. Musk, Apple Genel Merkezi’nden bir video paylaşarak Twitter üzerinden Tim Cook’u etiketleyip kendisine teşekkür etti. Yaşanan tüm gelişmelere birlikte göz atalım.

Elon Musk ve Tim Cook’un Buluşma Yeri Apple Genel Merkezi Oldu

Teknoloji devlerinin yaşadığı gerilimin ardından Elon Musk, Apple genel merkezine giderek Tim Cook ile görüştü. Musk, görüşme esnasında bir video paylaşarak ”Beni Apple’ın güzel genel merkezinde gezdirdiğiniz için teşekkürler.” ifadesini kullanarak Tim Cook’u etiketledi. 

Görüşmeyle ilgili detaylara da değinen Elon Musk, şu açıklamayı yaptı:

“İyi bir görüşmeydi. Diğer şeylerin yanı sıra, Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmayı da çözdük. Tim Cook, Apple’ın bunu yapmayı asla düşünmediği konusunda netti.”

İkilinin bir araya gelmesiyle bir süredir gündemde olan ”Apple, Twitter’ı App Store’dan kaldıracak” tartışması da sonlanmış oldu.

İkilinin Arasındaki Gerilimde Neler Yaşanmıştı?

Öncelikle Apple, Twitter’daki reklamlarını büyük ölçüde durdurmuştu.

Bunun üzerine Elon Musk, Twitter’ın en büyük reklam verenlerinden biri olan Apple’ın reklam vermeyi büyük ölçüde kestiğini açıklayarak ”Apple Amerika’daki ifade özgürlüğünden nefret mi ediyor?” paylaşımını yapmıştı.

Epic Games-Apple kavgasındaki ikonikleşen video hatırlatıldı.

Hatırlarsanız Apple ve Epic Games arasındaki davada Epic Games, Apple’ın “haddinden fazla” vergi aldığını iddia ederek Apple’ı kendi silahıyla vurmuştu.

Musk, bu paylaşımından dakikalar sonra Epic Games’in Apple’ın ikonik reklamını yeniden uyarladığı, şirketi 1984’ün “Big Brother” karakterine benzetildiği reklamını gündeme getirdi. Musk’ın bu reklamı sadece “Doğru” yorumuyla paylaştı.

Ardından Elon Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini söylemişti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz