Merakla beklenen Samsung Galaxy S23 lansmanının yakın bir tarihte gerçekleşmesi bekleniyor. İşte, Samsung Galaxy S23 ailesindeki tüm modellerin sahip olacağı düşünülen özellikleri hakkında detaylar…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung için hareketli bir dönem başlamış gibi görünüyor. Çünkü kısa bir süre sonra şirket, oldukça büyük bir lansman gerçekleştirecek. Bu lansmanda en yeni amiral gemisi telefonlarıyla yani Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra ile tanışacağız.

Samsung Galaxy S23 ailesindeki telefonlarda olması beklenen ve bugüne kadar ortaya çıkan özellikleri birlikte inceleyelim.

Samsung S23’ün Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Özellikleri

Ekran ve Tasarım

Bugüne kadar ortaya çıkan bilgiler ve sızıntılar doğrultusunda Galaxy S23, Galaxy S22 ile genel anlamda aynı tasarıma sahip olacak. 6.1 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek olan cihaz, 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunacak. Bu telefondaki en önemli iyileştirmelerden bir tanesi ise parmak izi okuyucu olacak. Ortaya çıkan bilgilere göre Samsung, bu telefonda Qualcomm 3D Sonic Max isimli parmak izi okuyucu sensörü kullanacak. Bu sensör, parmak okuma alanını önemli ölçüde iyileştirecek.

Galaxy S23’ün arka tasarımına baktığımızda, Galaxy 22’ye kıyasla önemli bir değişiklik göreceğiz. Şirket muhtemelen, kameranın çevresindeki çerçeveyi kaldırarak yerine 3 adet kamera çıkıntısı bizleri karşılayacak.

Performans

Samsung, bugüne kadar piyasaya sürdüğü amiral gemisi telefonlarda hem Exynos hem de Snapdragon işlemciler tercih etti. Fakat bu sefer bu durum değişecek gibi duruyor. İddialara göre Samsung, artık dünyanın her yerinde Snapdragon işlemciler kullanacak. Galaxy S23 ailesinde ise Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2‘yi göreceğiz. Bu telefonun 25 watt hızlı şarj destekli 3.885 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği düşünülüyor.

Kamera

Samsung Galaxy S23, muhtemelen üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Bu kamera kurulumunda 108 MP çözünürlük sunan bir ana arka kamera olacak. Bu ana kameraya 12 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera ile 10 MP çözünürlük sunan telefoto kamera sunması da muhtemel. Telefoto kameranın 10x yakınlaştırmaya imkân tanıması bekleniyor. Bu arada yapay zeka da her zamankinden çok daha gelişmiş olacak gibi duruyor.

Samsung Galaxy S23 Plus’ın Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Özellikleri

Tasarım ve Ekran

Galaxy S23 ve S23 Plus arasındaki tek tasarım farkı boyutları olacak. Galaxy S23 Plus, 6.6 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek ve bu ekran, 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunacak. Qualcomm 3D Sonic Max isimli büyük parmak izi okuyucu sensörün de bu akıllı telefonda da kullanılması bekleniyor.

Performans

Samsung Galaxy S23 Plus, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinden güç alacak. Bu güç, 4.700 mAh kapasiteli bir bataryaya bağlı olacak. Ayrıca 45 watt hızlı şarj desteği, bizleri karşılayacak. Telefondaki hafif performans modu ise yapılan özel çalışma ile Snapdragon 8 Gen 2’nin maksimum seviyede verimli kullanılmasını sağlayacak.

Kamera

Samsung Galaxy S23 Plus’ta da 108 MP çözünürlük sunan ana kamera bulunması bekleniyor. Bu kamera, Galaxy 23’ün ultra geniş açılı kamerası ile telefoto kamerasıyla kullanılacak. Yani Galaxy S23 ile Galaxy S23 Plus arasında önemli bir kamera farkı bulunması beklenmiyor.

Galaxy S23 Ultra’nın Bugüne Kadar Ortaya Çıkan Özellikleri

Tasarım ve Ekran

Samsung Galaxy S23 ailesinin en güçlü üyesi olarak dikkat çeken Galaxy S23 Ultra, Galaxy Note serisinden kalma tasarım dilini benimsemeye devam edecek. S-Pen desteği ile satışa sunulacak telefonun genel görünümü, Galaxy S22 Ultra ile genel anlamda aynı olacak. Bu telefonda 1440 x 3088 piksel çözünürlük sunan 6.8 inç boyutlu ekranla karşımıza çıkacak.

Performans

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 isimli işlemcisi bu telefonda da karşımıza çıkıyor. Fakat burada birtakım iddialar var. Samsung’un bu işlemciyi Galaxy S23 Ultra için özel olarak optimize edebileceği konuşuluyor. Üstelik bazı kaynaklara göre özel optimizasyonlu işlemci, serideki diğer modellerde de bulunacak. 45 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli batarya ile gelecek. Bu batarya, özel optimizasyon sayesinde mükemmel verimli hale getirilen işlemci ile tahminlerden fazlasını sunacak.

Kamera

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200 MP çözünürlük sunan bir kamera ile gelecek. f/1.7 diyafram açıklığına sahip olacak kamera, böylelikle ışığı mümkün olduğu kadar alabilecek. 40 MP çözünürlük sunan ön kamera, 12 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera ve 10 MP çözünürlük sunan telefoto kamera da Galaxy S23 Ultra’da bizleri bekliyor olacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz