Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünyanın en büyük oyun ve oyuncu etkinliklerinden biri olarak bilinen E3’ün bu yıl yüz yüze düzenlenecek etkinliğine Xkox, Nintendo ve Sony’nin katılmayacağı iddia edildi.

Oyun dünyasının en büyük 3 etkinliğinden birisi olan E3, neredeyse her yıl düzenli olarak gerçekleşiyor. Ayrıca hemen hemen tüm oyun stüdyoları ve şirketler bu etkinlikte sahne alarak yeni oyunlarını ve projelerini oyunculara sunuyordu. Pandemi nedeniyle son 4 yıldır internetten düzenlenen etkinliğin bu yıl nihayet yüz yüze düzenleneceğiyse geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı.

Konuyla ilgili bugün ortaya atılan bir iddia ortalığı karıştırdı. Buna göre E3’ün yıldızı olarak görülen Xbox, Nintendo ve Sony bu yıl düzenlenecek etkinliğe katılmayabilir.

Xbox Başkanından İddiaları Doğrular Nitelikte Açıklama!

Oyun dünyasının devleri olarak görülen Xbox, Nintendo ve Sony, her yıl E3’ün en popüler sunumlarını gerçekleştirmesiyle etkinliğin vazgeçilmezleri olarak öne çıkıyordu. Öyle ki 2020 yılında yine bu 3 marka Covid-19 nedeniyle etkinliğe katılmayacağını açıklamış ve bu nedenle E3 2020 iptal edilmişti. IGN tarafından aktarılan bilgilere göreyse Xbox, Nintendo ve Sony, bu yıl yüz yüze gerçekleştirilecek E3 2023’e katılmayacak.

Şirketlere yakın pek çok kaynaktan gelen iddiaları derleyen IGN, şirketlerin etkinlik takvimlerinin E3 ile çakışmasından dolayı E3 etkinliğine katılmayacaklarını ve oyunlarını kendi sunumlarında tanıtacaklarını iddia etti. Diğer yandan geçtiğimiz haftalarda Xbox’ın başkanı Phil Spencer’ın IGN’e verdiği röportajda, E3’ün Xbox tanıtımıyla yaklaşık aynı zamana gelebileceği hakkında endişelerinden bahsetmişti. Keza aynı şekilde bu dönem Sony ve Nintendo’nun da sunumlarıyla çakışabileceği için markalar E3 yerine kendi etkinliklerinde sunum yapmayı tercih edebilir.

En Son Xbox ve Sony Katılmadığında Etkinlik İptal Edilmişti

2020 yılında da örneklerini gördüğümüz üzere Xbox ve Sony’nin bu yıl da etkinlikten resmen çekilmesi durumunda şirketlerin alt şirketleri ve ortaklık kurduğu stüdyolar başta olmak üzere neredeyse tüm oyun firmaları teker teker E3’ten çekildiklerini açıklayabilir. Tabii ki bu durum gerçekleşirse E3 bu yıl da iptal edilebilir. Fakat böyle bir durumun yaşanmasını istemeyen E3 yöneticilerinin etkinlik takvimini değiştirebileceğini de belirtmek de fayda var.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz