Apple, bugünkü Wonderlust etkinliği sırasında yeni iPhone 15 Serisi’nin yanı sıra Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9 modellerini de tanıttı. Apple Watch serisindeki en dayanıklı ve yüksek özelliklere sahip olan Apple Watch Ultra, şimdi 2. nesliyle Apple Store raflarında yerini alacak.

S9 SiP Çipiyle Birlikte Geliyorlar!

Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9, Apple’ın S9 SiP çipinden güç alıyor. Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en güçlü saat çipi; sistem genelindeki iyileştirmelerin yanı sıra yeni bir çift dokunuş hareketi ve sağlık verilerine gizli ve güvenli bir şekilde erişip bunları kaydedebilen aygıt içi Siri gibi yepyeni özellikler sunuyor. Apple Watch Ultra 2 aynı zamanda, yapay öğrenme görevlerini ilk Apple Watch Ultra’dan iki kata kadar daha hızlı işleyebilen 4 çekirdekli yeni bir Neural Engine’a sahip.

Daha Parlak Ekran!

Apple Watch Ultra 2’nin maksimum parlaklığını Apple Watch Ultra’nın ilk neslinden yüzde 50 daha parlak olacak şekilde 3000 nite taşıyor ve rahatsız edici güneş ışığında okumayı kolaylaştırmak için Apple’ın tasarladığı şimdiye dek en parlak ekranı sunuyor. Ekran parlaklığı, karanlık odalarda ve günün erken saatlerinde yakındaki kişileri rahatsız etmemek için bir nite kadar düşürülebiliyor. El Feneri de yeni ekran mimarisinden yararlanıyor; Digital Crown’u döndürmek parlaklığı geçici olarak iki kat artırarak yolunuzu daha iyi aydınlatıyor.

Enerji açısından verimli S9 SiP ve gelişmiş ekran mimarisi, Apple Watch Series 9’un maksimum parlaklığını, Series 8’in 2 katı olacak şekilde 2000 nite çıkararak parlak gün ışığında metin okumayı daha da kolay hale getiriyor. Ekran parlaklığı, karanlık odalarda ve günün erken saatlerinde yakındaki kişileri rahatsız etmemek için bir nite kadar düşürülebiliyor.

Apple Watch Series 9 Teknik Özellikleri

 

 • Kasa boyutu: 41 mm ve 45 mm kasa boyutu
 • Ekran: 1,9 inç ekran 368 x 448 piksel çözünürlük (45mm) – 2000 nit
 • İşlemci: S9
 • Dayanıklık: IP6X, WR50 ve çatlamaya dayanıklı ekran
 • Sensörler: Barometrik altimetre, optik kalp sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü, sıcaklık sensörü
 • Bağlantı: 5G, Bluetooth 5.3, GPS
 • İşletim Sistemi: watchOS 10

Apple Watch Ultra 2 Teknik Özellikleri

 • Kasa boyutu: 49mm kasa boyutu, titanyum
 • Ekran: 1,92 inç Retina LTPO OLED ve 3000 nit parlaklık
 • İşlemci: S9
 • Dayanıklık: IP6X, 100 metreye kadar suya dayanıklılık, 40 metreye kadar dalış
 • Sensörler: Barometrik altimetre, optik kalp sensörü, elektriksel kalp sensörü, ivmeölçer, jiroskop, kanda oksijen sensörü, sıcaklık sensörü, Düşme Algılama ve Trafik Kazası Algılama
 • Bağlantı: 5G, Bluetooth 5.3, GPS, Acil SOS, NFC
 • İşletim Sistemi: watchOS 10

Apple Watch Ultra 2 ve Apple Watch Series 9 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Apple Watch Ultra 2 Türkiye fiyatı 39.999 TL olarak açıklandı. Watch Ultra 2 ön siparişleri 22 Eylül tarihinde başlayacak. 29 Eylül tarihinde ise teslimatlar gerçekleştirilecek. Aynı tarihte ürünler fiziksel Apple Store mağazalardaki yerlerini alacak. Apple Watch Series 9 Türkiye fiyatı ise 14.999 TL olarak duyuruldu ancak söz konusu Watch 9 Series fiyatı 41 mm + GPS model için geçerli. Eğer siz 41mm değil de 45 mm + GPS Watch Series 9 satın almak isterseniz 15.999 TL ödemeniz gerekiyor. Watch Series 9 ön siparişleri 22 Eylül tarihinde başlayacak. 29 Eylül tarihinde ise teslimatlar gerçekleştirilecek

GPS + Hücresel tarafında ise fiyatlar yükseliyor. Buna göre 41mm GPS + Hücresel Watch 9 fiyatı 25.999 TL oldu. 45 mm GPS + Hücresel Watch 9 Watch 9 fiyatı ise 26.999 TL. Dayanıklı safir kristal ekranlı parlatılmış kaplamaya sahip paslanmaz çelik modelinin başlangıç fiyatı ise 33.499 TL. Bu varyantın 45mm versiyonu ise 34.999 TL olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz