Daha önce etkinlik biletleri satmak için hayranlarını farklı platformlara yönlendiren Spotify, artık biletleri doğrudan kendisi satmaya başlıyor.

Spotify, Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan çevrimiçi müzik uygulamalarının başında geliyor. Müzikseverlerin müzik dinleme alışkanlıklarını büyük ölçüde değiştiren uygulama, sunduğu müzik ziyafetlerinden sonra şimdi de kullanıcılarına yepyeni bir deneyimin kapılarını aralıyor.

Şimdiye kadar Ticketmaster ve Eventbrite gibi partnerleri aracılığıyla bilet satışı gerçekleştiren Spotify, bundan sonra konser biletlerini kendi bünyesinde satmaya başlıyor. Bu da müzik severlerin tek bir platform üzerinden hem müzik dinleyebileceği hem de konser bileti satın alabileceği anlamına geliyor.

Konser Biletleri Artık Spotify’da!

Dünyanın önde gelen çevrimiçi müzik uygulamalarından Spotify, müzik dinleme alışkanlıklarından sonra bilet satın alma alışkanlıklarımızı da değiştirmeye hazırlanıyor. Spotify, yeni internet sitesinde gelecek konserlerin yer aldığı bir liste yayınlarken, kullanıcıların kredi kartı ya da banka kartı ile doğrudan bu etkinliklere bilet alabilmesine imkan tanıyor. Öte yandan bilet alabilmek için bir Spotify hesabına sahip olmak gerekiyor.

Kullanıcıları siteye girişte ana sayfada gerçekleşecek etkinliklerin bir listesi karşılıyor. My Events sekmesi altında da kullanıcılar, geçmişte katıldıkları ve gelecekte katılmak için bilet aldıkları etkinlikleri görebiliyor. Şimdilik listelenen sanatçılar arasında Limbeck, Crow, Annie DiRusso, Four Years Strong ve TOKiMONSTA gibi isimler yer alıyor. Şimdilik yalnızca ABD’de gerçekleşecek etkinliklerin listesini yayınlayan Spotify, uygulamanın test aşamasında olduğunu gösteriyor.

Spotify, Kullanıcı Deneyimlerini Geliştirmeye Devam Ediyor!

Spotify, düzenli olarak yeni fikirler üzerinde çalışarak kullanıcılarına her daim farklı deneyimler sunmayı amaçlıyor. Daha önce yeni etkinlikler bulma ve bu etkinlikler için Ticketmaster ve Eventbrite gibi platformlar üzerinden bilet satın almaya imkan tanıyan Spotify, şimdilerde ise konser biletlerini kendi satıyor. Henüz yalnızca ABD’deki etkinlikleri listeleyen uygulamanın, Türkiye’de ne zaman faaliyete geçeceği bilinmiyor. Spotify’dan resmi bir açıklama gelmeyişi, uygulamanın henüz test aşamasında olduğunu gösteriyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz