cenevre otomobil fuarı coronavirüs

Coronavirüs sebebiyle Cenevre Otomobil Fuarı iptal edildi. Coronavirüs salgını endişesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Firmalar tanıtım etkinliklerini online olarak düzenlemeye yönelirken, dünyanın en büyük etkinlikleri de coronavirüs sebebiyle iptal edilmeye devam ediyor. 

24-27 Şubat’ta düzenlenmesi planlanan dünyanın en büyük teknoloji fuarı Mobile World Congress (MWC)’e katılacak olan firmalar Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya yayılmaya başlayan coronavirüs sebebiyle fuara katılım göstermeyeceklerini açıklamıştı. Aralarında Samsung, Intel, Sony, LG, Facebook gibi dev teknoloji üreticilerinin bulunduğu şirketler Barcelona’da düzenlenecek olan fuara katılım göstermeyeceklerini dile getirmişti. Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan MWC’de gerekli önlemlerin alındığını belirtilse de birçok firmanın katılmayacağını açıkladığı fuarın iptali gerçekleşmişti. Xiaomi, Huawei, Honor gibi akıllı telefon üreticileri ise yeni cihazlarını internet üzerinden gerçekleştirdikleri etkinliklerle duyurmuşlardı. 

Fabrikaların faaliyetlerinin durduğu ve birçok etkinliğin iptal edildiği coronavirüs salgını nedeniyle Cenevre’de gerçekleşmesi planlanan Cenevre Otomobil Fuarı iptal edildi. Otomobil tutkunlarının heyecanla beklediği fuar, kısa süre önce Çin’den yayılmaya başlayan ve 4 kıtada tespit edilen coronavirüs yüzünden bu sene gerçekleşmeyecek. Gün geçtikçe daha çok fazla ülkeye sıçrayan virüs insanları daha da tedirgin etmeye başladı. 

cenevre otomobil fuarı isveç

İsveç hükümeti coronavirüs sebebiyle 1000 kişi üzeri etkinlikleri yasakladı

Önümüzdeki hafta düzenlenmeye başlanması beklenen otomobil fuarı dünyanın dört bir yanından otomobil tutkunu ağırlayacaktı. Ancak İsveç Hükümeti bugün açıkladığı bir kararla 1.000 ve üzerinde kişiyle gerçekleşecek olan her türlü etkinliğin ülkede yasaklandığını duyurdu. İnsan sağlığının çok daha önemli olduğunu söyleyen yetkililer coronavirüs sebebiyle etkinliğinin gerçekleşmeyeceğini açıkladı. 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen etkinlikte dünyanın birçok yerinden insa fuara katılım sağlıyor. Özellikle otomobil sektörü için önem arz eden etkinlik İsveç yetkililerine göre coronavirüsün ülke genelinde yayılmasına sebep olabilir. 

Mobile World Congress ve Cenevre Otomobil Fuarı gibi birçok etkinliğin iptaline sebep olan coronavirüs önümüzdeki dönemde de etkinliklere ket vuracak gibi görünüyor. 

Antartika hariç tüm kıtalara yayıldığı açıklanan 46 ülkede tespit edilen coronavirüs şu ana kadar 2804 kişinin ölümüne sebebiyet verirken virüsten etkilenen kişi sayısı ise 82 294’e yükseldi.

Coronavirüs sebebiyle Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı iptal edildi

ÇİN’DEN GELEN KARGO İLE CORONAVİRÜS BULAŞIR MI? GELEN KARGOYU NASIL AÇMALIYIZ?