Online müzik platformu Spotify’ın kuruluş hikayesini dizi olacak. Netflix, İsveç merkezli diziye onay verdiğini açıkladı.

Spotify’ın kuruluşu ile ilgili dizinin yaratıcıları, diziyi ‘Spotify Untold’ isimli bir kitaptan yola çıkarak geliştiriliyor. Netflix platformunda yayınlanacak dizi, Spotify’ın kuruluşuna ve son on yılda insanların müzik dinleme alışkanlıklarının nasıl değiştiğine odaklanacak.

Netflix’in Uluslararası Orijinal Yapımlar Kuzey Avrupa Direktörü Tesha Crawford, “Spotify’ın kuruluş hikayesi, yerel bir hikayenin nasıl küresel bir etkiye sahip olabileceğinin harika bir örneğidir. Bu başarı hikayesini hayata geçirme konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Henüz ismi belli olmayan proje, Sven Carlsson ve Jonas Leijonhufvud’un kaleme aldığı “Spotify Untold” kitabından uyarlanacak. Yellow Bird UK, İsveççe ve İngilizce olarak hazırlanacak dizinin yapımını üstlendi. Bölümleri Per-Olav Sorensen (Quicksand) yönetecek, diziyi Berna Levin (Young Wallander) hazırlayacak.

Netflix’in yapmış olduğu açıklamaya göre, Spotify’ın kuruluş hikayesine odaklanacak dizide İsveççe ve İngilizce birlikte kullanılabilir. Dizinin ismi ve yayın tarihi ile alakalı bir bilgi ise henüz paylaşılmadı.