Bu videomuzda BP’nin Avrupa, Bochum’daki en büyük global akaryakıt teknoloji merkezine gittik. Burada ACTIVE technology formüllü ‘BP Ultimate Euro Diesel ile tek depoda 59 km’ye kadar daha fazla yol gitmek mümkün mü?’ bunu uzmanlarla konuştuk.

ACTIVE technology formüllü BP akaryakıtları, 110 farklı test metodundan geçerek 50 bin saatten fazla süren motor ve araç deneme testlerinin sonucunda pazara sunuldu.

Bochum’da yer alan teknoloji merkezinde; dünyanın dört bir yanındaki BP müşterilerine her zaman daha iyisini sunmaya devam edebilmek için, 100 yıldan bu yana testler gerçekleştiriyor. Bochum’daki merkezde son teknoloji ürünü analitik laboratuvarlar ve gelişmiş yakıt araştırmalarında son derece deneyimli uzmanlardan oluşan bir ekip ile titiz çalışmalar yürütülüyor.

ACTIVE Technology formüllü tüm BP yakıtları, sürekli kullanımda, önemli motor parçaları üzerindeki kirin tekrar oluşmasını engelleyici bir katman oluşturuyor ve motorun yeniymiş gibi çalışmasına yardımcı oluyor. Bu temizleme gücü, bağımsız kuruluş tarafından test edildi. Kazanılan faydalar ve gidilen mesafe; araç tipi ve durumu, sürüş şekli, hava ve yol durumu gibi koşullara göre değişebilir.