Time Dergisi tarafından ‘’2010’ların En İyi 10 Cihazı’’ listesi açıklandı. Listenin ilk sırasında Kaliforniyalı şirket Apple bulunuyor.

Time, özellikle her yıl yayınladığı yılın kişisi ve listeleriyle dikkat çeken bir dergi. Time Dergisi editörleri şimdi ise, 2010’ların son yılı olan 2019’da son on yılın en dikkat çekici cihazlarını listeledi.

Listenin ilk sırasında Apple’ın iPad ürünü yer aldı. Time, 2010 yılında piyasaya sürülen iPad’lerden önce tablet ve bilgisayar fikrinin bilim kurgu filmlerinde görüldüğünü ve Apple’ın iPad’leri piyasaya sunmasının ardından tabletler insanları için vazgeçilmez bir hale geldi.

Time Dergisine göre son on yılın en iyi on cihazı:

1.Apple iPad (2010) 

Time, 2010 yılında piyasaya sunulan iPad’den önce tablet bilgisayar fikrinin bilim kurgu filmlerine sıkışıp kaldığını belirtiyor. iPad’le beraber gerçek dünyada yer almaya başlayan tabletler, şimdi insanların büyük bir kısmı tarafından vazgeçilmez hale geldi.

2.Tesla Model S (2012)

Time’ın “2010’ların En İyi 10 Cihazı” listesinin ikinci sırasında ise 2012 yılında Tesla tarafından insanlara sunulan Model S oldu. Model S, 2012 yılında piyasaya sunularak araç teknolojisini baştan aşağı değiştirmiş oldu. Model S ile beraber elektrik enerjisi ile çalışan araçlar insanların gündemine boylu boyunca girdiler.

 

3.Raspberry Pi (2012) Raspberry Pi Birleşik Krallık’ta Raspberry Pi Vakfı tarafından okullarda bilgisayar bilimini öğretmek amacılığıyla geliştirilmiş kredi kartı büyüklüğünde tek kartlı bir bilgisayardır. Raspberry Pi ile gerekli kodlama ile beraber istediğiniz her şeyin beyni haline dönüşebilir.

4.Google Chromecast (2013)

Google’ın medya oynatıcısı Chromecast, sıradan televizyonları dahi akıllı televizyon haline getiren teknoloji olarak Time’ın listesinde dördüncü sırada. Chromecast’in ardından drone teknolojisini hayatımıza sokan Dji Phantom ise listenin beşinci sırasında yer aldı.

5. DJI Phantom (2013) DJI firmasının en popüler ürünü durumundaki Phantom havadan görüntüleme cihazları, dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır.

6.Amazon Echo (2014)Amazon Echo, sesinizi kullanarak kontrol edebileceğiniz popüler bir hands-free akıllı hoparlördür. ‘Akıllı’ olduğu için, normal müzikle uğraşmaktan ziyade farklı görevler için kullanımı amaçlanmıştır. akıllı ev ışıklarını kontrol etmek ve daha fazlasını yapmak için kullanabilirsiniz.

7.Apple Watch (2015)

8.Apple AirPods (2016)9.Nintendo Switch (2017)

10. Xbox Adaptive Controller (2018) Microsoft Xbox Adaptive Controller adını taşıyan, engelliler için tasarlanmış özel oyun kumandasıdır.